Українців попередили про спільну хворобу для собак і людей - призводить до інвалідності

Українців попередили про небезпечну хворобу, при якій тіло покривається виразками, уражаються органи дихання, і все може закінчитися важкою інвалідністю. При цьому хвороба є спільною для собак і людей. Про це розповіли в ГУ Держпродспоживслужби Дніпропетровської області, передають Патріоти України.

Йдеться про лейшманіоз - загальне захворювання для тварин і людей. Захворювання викликають найпростіші протозої сімейства Trypanosomatidae. У собак це два види: leischmania tropica (шкірний тип захворювання) і leischmania danovani (вісцеральний, тобто внутрішній тип захворювання).

Як передається хвороба

Переносниками хвороби можуть бути більше 300 видів комах-кровососів. У людей захворювання зареєстровано більш ніж в 88 країнах світу, викликається близько 20 видами лейшманій (антропоноз).

"Два види лейшманіозу - leischmania tropica, leischmania danovani - у людини виникають (через укуси комахами) від заражених тварин (псові, гризуни, лінивці, дикобрази тощо)", - повідомили у відомстві.

Шрами залишаються на все життя

У разі пошкодження шкіри виразками у людей на все життя залишаються шрами, хвороба може призвести до важкої інвалідності або стигми (шкірна форма).

Клінічна форма хвороби проявляється ураженням слизових оболонок, деформацією обличчя і дихальних органів. Може виникати лихоманка, збільшення печінки, анемія організму (вісцеральна форма).

"Всесвітня організація охорони здоров'я інформує, що 12 млн людей у світі вже хворіють на лейшманіоз і 150 тисяч нових випадків реєструється щорічно", - йдеться в повідомленні.

В яких країнах поширена хвороба

Це переважно країни Південної Америки (Бразилія, Перу), Азії (Афганістан, Іран, Саудівська Аравія, Сирія, Індія, Бангладеш, Непал), а також Африки (Судан, Ефіопія)

"Увага!!! Захворювання небезпечне для людини",- попередили в Держпродспоживслужбі, що особливо стосується людей, які люблять подорожувати з собаками.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. 3:0 на користь греків: Як Вселенський патріархат "обставив" Московський, - блогер

понеділок, 6 грудень 2021, 16:00

"Залізні Фелікси з РПЦ" у словесній дискусії - не є Ціцеронами. Тому що, коли говориш про справи віри - особливо важливою є правда. "Финальный забег за автокефалию мне начинает нравиться. Если смотреть на это с точки зрения Вечности (смоделировав любые...

Хіти тижня. Банкова потурбувалась про алібі? Радник-"диверсант" Єрмака заявив Бутусову, що того чекає доля Гонгадзе - "рахунок пішов на дні, максимум - тижні"

понеділок, 6 грудень 2021, 12:00

Радник голови Офісу президента Андрія Єрмака Олексій Арестович, котрий неодноразово хвалився участю у диверсійних операціях, заявив, що з журналіста Юрія Бутусова можуть зробити «чергового Гонгадзе», зазначають Патріоти України. На своїй сторінці в соц...