"Укрпошта" животіє, хоча під час карантину цілком могла би демонструвати агресивний наступ на ринок. Це доля усіх "державних проектів"? - політолог

Валова рентабельність зростає за рахунок підвищення тарифів, проте їх рівня не достатньо для покриття операційних витрат та де-факто, ведення прибуткової діяльності.

Петро Олещук: "Укрпошта" животіє, хоча під час карантину цілком могла би демонструвати агресивний наступ на ринок. Це доля усіх "державних проектів"?

Останнім часом міркував над тим, що карантин – це, звісно, шок для бізнесу, але для деяких сфер – це навіть своєрідна можливість, аби розширити ринок, ну і власні доходи. Наприклад, ті сфери, які відповідають за доставку товарів, що зараз найбільш актуально. Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" пише політолог Петро Олещук, передають Патріоти України.

"А як справи у вітчизняного "монстра" – "Укрпошти"? Якось, чесно кажучи, не дуже в них ситуація останнім часом. Згідно з доступних для широкого загалу даних, починаючи із 01.01.2017 та у всі подальші періоди – операційна рентабельність має від’ємне значення. При тому, що ще 2016 року почало спостерігатися помітне скорочення чистого прибутку. Ці процеси дивним чином "співпали" із призначенням пана Смілянського гендиректором "Укрпошти".

У всьому цьому фінансовому мороці виключення складає діяльність в 2019 р., що пояснюється відшкодуванням витрат на доставку пенсій в даний період – 500 млн грн (дотація з державного бюджету). Де-факто, без врахування бюджетних надходжень, операційна діяльність в 2019 р. також була б збитковою.

Так, валова рентабельність зростає за рахунок підвищення тарифів, проте їх рівня не достатньо для покриття операційних витрат та де-факто, ведення прибуткової діяльності. От і виходить, що клієнт животіє і демонструє якісь "плюси" за рахунок бюджетної підтримки. Хоча зараз цілком міг би демонструвати агресивний наступ на ринок. Чи це доля усіх "державних проектів"?

Ну, в Україні і справді позитивних прикладів віднайти не просто, але і вироком державний статус теж не є. Світовий досвід це показує. Чого ж у нас усе так?" – констатує Петро Олещук.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

110 років із часу боїв на горі Маківка: Як січові стрільці змусили росіян відступати

вівторок, 29 квітень 2025, 15:59

110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...

"Це реально план, графік": Військовий експерт розповів, як ЗСУ обирають цілі для ударів по Росії

вівторок, 29 квітень 2025, 15:45

Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...