Швидке просування України під час контрнаступу змушує європейські уряди в чергове зіткнутися з незручним для них запитанням: чи можуть вони збільшити обсяги військової допомоги? Прогрес ЗСУ вселив надію, що ситуація на фронті "надасть імпульсу зусиллям, спрямованим на переконання європейських столиць зробити більше". Про це заявило Politico, посилаючись на неназваного високопоставленого дипломата зі східної країни НАТО, передають Патріоти України.
"Я впевнений, що нещодавні українські успіхи незворотно зміцнять рішучість тих, хто підтримує Україну", – сказав він. За словами джерела, поточна ситуація – "це живлющий промінь світла", і він вважає, що це має стимулювати велику солідарність і підтримку нашої країни.
У Politico вказали, що військова допомога – делікатна тема в багатьох столицях Європи, де енергетична криза та проблеми з вартістю життя домінували в центрі громадської уваги останніми тижнями. Але контрнаступ Збройних сил України змінив наратив – принаймні на цей момент – надавши нові можливості для прихильників збільшення поставок.
Першим серед них є сам український уряд, заявили у виданні. "Ми переломили ситуацію, і нам потрібно більше важкої зброї й боєприпасів від наших союзників, щоб розвинути імпульс, врятувати більше людей і швидше звільнити більше українських територій", – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
"Цю думку поділяли й ті, хто виявив, що їхні прохання про більш термінову військову допомогу з боку Європи дедалі частіше залишаються поза увагою, оскільки партнери Києва зосередилися на навчанні українських солдатів і нарощуванні виробництва зброї", – йдеться у статті.
Автори матеріалу припустили, що ця тенденція не зміниться відразу. Проте це не завадило прихильникам збільшення підтримки України "вхопитися за шанс". "ЗСУ домоглися напрочуд швидкого наступу. За нашої постійної військової підтримки вони можуть змінити ситуацію на полі бою. Це спонукає мене ще більше активізувати гру", – заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.
У Німеччині ситуація інша – там скоріше уникають збільшення постачання зброї Києву. Міністерка оборони ФРН Крістін Ламбрехт заявила: "В Україні захищають наші цінності, демократію, свободу й безпеку", – проте запаси Берліна виснажені, що є результатом "багаторічного недофінансування".
Вона вважає, що Німеччині доведеться забезпечити власну обороноздатність. "Я б дуже хотіла мати можливість дати Україні значно більше. Якби Бундесвер не був такий урізаний у попередні роки, це було б можливо. Але тепер це наслідок безвідповідальної економії", – сказала Ламбрехт.
Думки з цього приводу в ФРН не одностайні й багато політичних опонентів Олафа Шольца – і навіть деякі члени його уряду – виступають на збільшення поставок зброї Україні.
Зрештою, США є найважливішим постачальником військової допомоги для ЗСУ. Америка продовжує схвалювати нові поставки зброї, оголосивши минулого тижня про новий пакет на 675 млн доларів, а також про ширший пакет військового фінансування на 2,2 млрд доларів для Києва та 18 регіональних партнерів.
Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...
Росія у війні проти України втрачає рідкісних фахівців. Один із нещодавно ліквідованих Силами оборони України був у званні солдата. Фото військового квитка вбитого росіянина опублікував український волонтер, блогер та активіст Сергій Стерненко, передаю...