В Азовському морі з'явився хижак-молюск, який може стати прибутковим бізнесом (відео)

Молюск живиться устрицями, мідіями та іншими гідробіонтами.

У зв'язку зі зміною клімату і діяльністю людини змінився не тільки кількісний, але і якісний склад іхтіофауни Азовського моря. У Мелітопольському районі прийшла пора освоювати виробництво делікатесу, культура споживання якого в нашому регіоні зовсім не розвинена. За словами заступника директора Інституту морської біології НАН України, голова Координаційної ради з питань охорони навколишнього середовища Азовського регіону Віктора Демченка, на промисловий вилов рапани жителі Мелітополя можуть робити бізнес.


Рапана - хижий молюск з декоративною раковиною. Мешкає на Далекому Сході, у берегів Японії, на Чорноморському узбережжі. Молюск живиться устрицями, мідіями та іншими гідробіонтами. З'явився хижак і в Азовському морі.

- Останні десять років цей вид використовується активно в Чорному морі, в Азовське море рапана прийшла з Чорного моря. Пік вилову рапани в Чорному морі спостерігався два роки тому і становив понад 10 тис. Тонн. І такий бізнес економічно вигідний, люди на цьому заробляють. Якщо солоність Азовського моря буде підвищуватися або залишатися на тому ж рівні, то у нас теж є шанс, що цього молюска тут буде досить багато. Завдяки його цінним ресурсним властивостями, його можна використовувати в пишу. Готове м'ясо відправляють на експорт в Японію і Китай. Бізнес по промисловому вилову рапани ведеться в Одеській, Миколаївській областях, - зазначив Віктор Демченко.


В цілому, за словами еколога, в Азовському морі спостерігається виснаження рибних запасів.

- Кожен період має домінування тих чи інших риб. Раніше було багато пеленгаса, калкана, судака. Зараз останні кілька років ми спостерігаємо зниження чисельності бичка, при цьому бачимо збільшення чисельності пеленгаса і калкана. Одних видів стає більше, інших менше. Але, глобально, якщо говорити про улови 20-30 -річної давності, то йде зниження запасів рибної продукції, - зазначив Віктор Демченко.

«Очевидно багато хто помітив появу нового жителя Азовського моря, точніше прояв його інстинкту розмноження. Хижак-рапан, прибулець з більш солоних морів, як герой «Чужого» прикріплює капсулу містить до 1000 яєць до тіла іншої молюска, попередньо просвердливши в раковині жертви отвір » , - написав на своїй сторінці в Facebook користувач Олексій Косов.

А так виглядає раковина рапана. До речі, його м'ясо їстівне і вважається делікатесом.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пошукайте по шухлядах: Як з допомогою магніту розпізнати українські монети, котрі коштують десятки тисяч гривень

п’ятниця, 9 травень 2025, 11:25

НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...

Могила Іллі Муромця насправді розташована на Болдиних горах Чернігова? Досліди, що за велетенський воїн похований у кургані Гульбище

п’ятниця, 9 травень 2025, 10:28

Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...