В Азовському морі з'явився хижак-молюск, який може стати прибутковим бізнесом (відео)

Молюск живиться устрицями, мідіями та іншими гідробіонтами.

У зв'язку зі зміною клімату і діяльністю людини змінився не тільки кількісний, але і якісний склад іхтіофауни Азовського моря. У Мелітопольському районі прийшла пора освоювати виробництво делікатесу, культура споживання якого в нашому регіоні зовсім не розвинена. За словами заступника директора Інституту морської біології НАН України, голова Координаційної ради з питань охорони навколишнього середовища Азовського регіону Віктора Демченка, на промисловий вилов рапани жителі Мелітополя можуть робити бізнес.


Рапана - хижий молюск з декоративною раковиною. Мешкає на Далекому Сході, у берегів Японії, на Чорноморському узбережжі. Молюск живиться устрицями, мідіями та іншими гідробіонтами. З'явився хижак і в Азовському морі.

- Останні десять років цей вид використовується активно в Чорному морі, в Азовське море рапана прийшла з Чорного моря. Пік вилову рапани в Чорному морі спостерігався два роки тому і становив понад 10 тис. Тонн. І такий бізнес економічно вигідний, люди на цьому заробляють. Якщо солоність Азовського моря буде підвищуватися або залишатися на тому ж рівні, то у нас теж є шанс, що цього молюска тут буде досить багато. Завдяки його цінним ресурсним властивостями, його можна використовувати в пишу. Готове м'ясо відправляють на експорт в Японію і Китай. Бізнес по промисловому вилову рапани ведеться в Одеській, Миколаївській областях, - зазначив Віктор Демченко.


В цілому, за словами еколога, в Азовському морі спостерігається виснаження рибних запасів.

- Кожен період має домінування тих чи інших риб. Раніше було багато пеленгаса, калкана, судака. Зараз останні кілька років ми спостерігаємо зниження чисельності бичка, при цьому бачимо збільшення чисельності пеленгаса і калкана. Одних видів стає більше, інших менше. Але, глобально, якщо говорити про улови 20-30 -річної давності, то йде зниження запасів рибної продукції, - зазначив Віктор Демченко.

«Очевидно багато хто помітив появу нового жителя Азовського моря, точніше прояв його інстинкту розмноження. Хижак-рапан, прибулець з більш солоних морів, як герой «Чужого» прикріплює капсулу містить до 1000 яєць до тіла іншої молюска, попередньо просвердливши в раковині жертви отвір » , - написав на своїй сторінці в Facebook користувач Олексій Косов.

А так виглядає раковина рапана. До речі, його м'ясо їстівне і вважається делікатесом.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Колись ми були хранителями історії, а тепер нам судилося стати її співавторами", - Казарін про виклик для України

понеділок, 24 лютий 2025, 18:47

"Колись я був упевнений, що моєму поколінню випало жити в постісторії", - пише у своєму блозі Павло Казарін, передають Патріоти України. "Здавалося, що всі події вже відбулися, а правила встановлені. Імперії розпалися, незалежності здобуті, війни завер...

У воду можуть потрапити 200 літрів палива: У Чорному морі затонуло чергове російське судно (відео)

понеділок, 24 лютий 2025, 15:46

У порту Новоросійська в Росії затонуло судно з 200 літрами палива на борту, які можуть опинитися в Чорному морі. Про це повідомляє низка росЗМІ та Telegram-каналів, передають Патріоти України. Повідомляють, що на дно пішло науково-дослідне судно "Ашамб...