За інформацією The New York Times, в адміністрації Байдена стурбовані повільним прогресом на першому етапі українського контрнаступу. Видання констатує, що нинішня українська наступальна операція відрізняється від стрімкого прориву в Харківській області у вересні і навіть від більш важкого наступу на Херсон, який закінчився визволенням міста.
"За словами високопоставленого американського військового, російські війська не лише збільшили розміри мінних полів і зробили їх більш розгалуженими, але й продемонстрували вміння поновлювати деякі мінні поля, розміновані західною технікою", - йдеться в статті.
Українські війська в деяких місцях уздовж лінії фронту роблять паузи, щоб оцінити, які тактики і методи прориву і розмінування працюють найкраще, - сказав виданню чиновник США.
Запеклий опір негативно позначився на українському озброєнні. У березні США передали 113 бойових машин Bradley. Щонайменше 17 з них (або 15% від загальної кількості) були пошкоджені або знищені в ході бойових дій. Ці перешкоди перетворили ранні етапи контрнаступу на повільну і криваву тяганину. Через це українські сили змогли просунутися вперед тільки на 6 кілометрів. Це менше половини відстані, яку Україні потрібно подолати, попри мінні поля і обстріли російської артилерії, щоб дістатися до основних оборонних позицій окупантів.
"У Вашингтоні чиновники адміністрації Байдена публічно закликають до терпіння, хоча в приватних розмовах вони стурбовані тим, що початковий прогрес був повільним. Один високопосадовець адміністрації назвав результати перших кількох тижнів такими, що змушують тверезо подивитися на ситуацію, додавши: "Вони відстають від графіка". Високопоставлений американський військовий також визнав повільніший, ніж очікувалося, темп операцій, але додав, що це не було несподіванкою, зважаючи на потужну російську оборону, і застеріг від поспішних висновків на основі перших операцій", - йдеться в статті.
Зазначається, що успіх України зараз залежить від того, скільки танків, бронемашин і солдатів вона зможе зберегти до того, як досягне основної російської лінії оборони.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...