В ISW розповіли про деградацію Балтійського флоту Росії

Американські аналітики зазначили, що три десантні кораблі Балтійського флоту було перерозподілено в Чорному морі, і вони не можуть повернутися у свої постійні порти базування.

Балтійський флот Росії серйозно постраждав через війну в Україні, і він більше не здатний проводити масштабні десантні операції. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 25 вересня.

У звіті аналітики спираються на доповідь польської розвідувальної організації Rochan Consulting, у якій зазначено, що флот більше не має можливості для проведення великих військових компаній, оскільки його десантні кораблі класу "Ропуха" і 336-ту морську піхотну бригаду залучили в бойових діях на українській території.

Звіт також зазначає, що три десантні кораблі Балтійського флоту були перерозподілені в Чорному морі й не можуть повернутися у свої постійні порти базування. Водночас 336-та морська піхотна бригада зазнала серйозних втрат під час війни з Україною.

"Це істотно обмежує можливості Балтійського флоту з проєктування сили на Балтику", — йдеться у звіті.

Аналітики ISW також вказують на те, що вони вже спостерігали за залученням морської піхоти з різних флотів Росії для операцій в Україні. Деградація цих формувань, на їхню думку, обмежить військово-морські можливості Росії в Балтійському, Північному Льодовитому і Тихому океанах.

Нагадаємо, 13 вересня, внаслідок нічної атаки по Севастопольському морському заводу було пошкоджено великий десантний корабель "Мінськ" проєкту 775, а також підводний човен.

Нагадаємо також, 22 вересня ЗСУ завдали ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії, який розташований в окупованому Севастополі. Удар було завдано під час проведення зустрічі керівного складу російського флоту. Унаслідок удару загинув командувач ЧФ РФ 61-річний Віктор Соколов і ще 33 офіцери.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Формування стратегічних та оперативних резервів противника... - Машовець

четвер, 7 грудень 2023, 8:05

1. Формування стратегічних та оперативних резервів противника станом на ранок 2.12.2023-го р. . Джерело

Шторм V... - Злий Одесит

четвер, 7 грудень 2023, 7:15

Джерело