У Лівії знищено вагнерівський "Панцир" разом з екіпажом. Міжнародний кримінальний суд займеться розслідуванням злочинів хафтарівців

Дайджест подій на Близькому сході

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Лівія: Як би там не було, а рахунок знищених російських вундерфалей в Лівії збільшився. Підтверджене підбиття вагнерівської ППО Pantsir-S1/SA-22 в н.п. Сохна, що поруч з авіабазою Аль-Джуфра. Свинособачий екіпаж у три скотиняки відправлений на концерт до кобзона, а сім отримали поранення Кажуть, що під удар потрапили і інші об’єкти на самій базі і кількість жертв набагато більша.
Таким чином турецькі БПЛА закінчили свій мораторій на бойове застосування у Лівії, який тривав з 21 травня ц.р. Це може свідчити про початок практичної підготовки наступальної операції на осі Сірта – Аль-Джуфра.


Як і передбачав заступник міністра МВС УНЄ – відповідь за зухвалий напад на лівійську базу аль-Ватттійя буде в той час коли потрібно. І на тлі таких не порожніх слів, я б на місті Хафтара та його союзників, дуже замислився над попередженням турецького міністра оборони: “Наші літаки-заправники, що працюють у складі турецьких ВПС, збільшують нашу потужність і забезпечують дозаправку в повітрі, дозволяючи нашим бойовим літакам виконувати завдання в більш тривалі періоди на більш далеких відстанях”.

Лівійська армія крім ударів з повітря провела ще й наступальну операцію на півдні країни, такім чином збільшивши підконтрольну територію. Повідомляють, що сили УНЄ сильно продвинулися до Аль-Давбат та Джабала Аль-Хасавіна, що поблизу авіабази Джаллуд. Хафтарівці, щоб зупинити просування урядових, сил застосовують авіацію.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС) направить до Лівії групу експертів для розслідування військових злочинів, скоєних прихильниками Халіфи Хафтара на південь від Тріполі, а також в район міста Тархуна. Про це повідомив офіційний представник МЗС визнаного ООН Уряду Національної Єдності/Згоди Лівії Мухаммед аль-Каблаві. На цей час, у місті Тархуна було знайдено ще 30 тіл, похованих у братських могилах. Всього ж знайдено та ексгумовано – 221 жертв злочинів хафтарівців. Пошуки тривають.

Хафтар провів військову раду серед своїх командирів ЛНА у Бенгазі. Кажуть, що бунтівний маршал ставив своїм підлеглим задачу на наступ.


Туреччина: Турецький міністр обоорни Хулусі Акар зустрівся зі своїм італійським колегою Лоренцо Гуеріні. Розмова, що відбулася, була присвячена Лівії.


Сирія: В Ідлібі без ексцесів пройшло чергове спільне турецько-російське патрулювання траси Латакія-Алеппо (М4). З кожним разом маршрут збільшується. Протяжність маршруту цього разу склала, приблизно 63 км. Патруль подолав шлях з Тарнаби до н.п. Бдама.


Спільне патрулювання не завадило асадитам вдатися до спроби локального наступу в районі Талгія. Втративши танк та піхотний підрозділ, якого влучно накрила артилерія повстанців, асадити відступили.

В той же час «солоденький» командир російської 25 штурмової дивізії САА бригадний генерал Сухейль аль Хасан відвідав позиції свого підрозділу у пустелі в провінції Ракка. Як бачимо на фото, генерала продовжують захищати кадрові «їхтамнети».Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Деды на завалинке", - Машовець

п’ятниця, 18 червень 2021, 5:45

или "упороться и забыться". Шутки шутками... но я решительно не понимаю массовых рыданий и причитаний "украинского экспертного сообщества" по поводу вчерашней встречи двух дедушек в Женеве... Джерело

Хіти тижня. Вождь, богом даний і правдивий

п’ятниця, 18 червень 2021, 2:00

Євген Коновалець не лишив по собі багатої літературної спадщини. Але відомі його слова, що мусять бути викарбувані в серці кожного українця: "Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді