Російський лідер Володимир Путін повідомив МАГАТЕ, що Кремль планує перезапустити Запорізьку АЕС, яка наразі перебуває під російською окупацією, передають Патріоти України.
Так стверджує The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела, зазначаючи, що це ще більше збільшує ризик інциденту на найбільшій атомній станції Європи. Ніколи раніше в історії атомної галузі ворожа держава не захоплювала й не експлуатувала діючу електростанцію іншої країни.
П'ять із шести реакторів станції наразі відключені - так звана холодна зупинка. Шостий нагрівається рівно настільки, щоб виробляти пару, необхідну станції для основних процесів безпеки.
У РФ немає фахівців, які б знали найдрібніші особливості станції, яка більше не є станцією радянського типу - тепер вона працює частково на західних системах управління і американському ядерному паливі від Westinghouse.
Наразі диспетчерські управляються лише однією людиною, йдеться у звіті Міністерства енергетики США з посиланням на невказані звіти. Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі минулого місяця зустрівся в Сочі з Путіним і главою "Росатома", і запитав, чи буде перезапущена станція. Путін сказав, що обов'язково буде, але без уточнення термінів, пише WSJ.
25 червня: церковне свято сьогодні, від чого оберігає чудотворна ікона "Ізбавительниця". 25 червня за новим календарним стилем (8 липня - за старим) - свято чудотворної ікони Божої Матері "Ізбавительниця", яка зберігається в одному з українських монаст...
В низці районів окупованого Криму у ніч проти четверга, 25 червня, лунає серія вибухів. Під атакою опинилася енергетична інфраструктура, передають Патріоти України з посиланням на моніторингові Telegram-канали. . Зокрема вибухи чули в районі Севастопо...