У ЗМІ з’явилися нові чутки про ймовірне звільнення трьох командувачів — командувача оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександра Тарнавського, командувача Об'єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва, а також командувача Медичних сил ЗСУ Тетяну Остащенко. В інтерв'ю секретар Комітету Верховн ої Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів, що знає про можливі нові звільнення у ЗСУ, чи можливі суперечки між Офісом президента та Генштабом та які реальні проблеми солдатів на фронті, передають Патріоти України.
— Як ви гадаєте, чи дійсно ми говоримо про якийсь вкид, який під собою немає жодних підстав?
— Що ми хочемо вияснити, питання насамперед. Якщо ми говоримо про те, чи такий план був, наприклад, у Офіса президента, ми ніколи про це не дізнаємось. Хіба що знову якийсь радник ОП не скаже це в прямому ефірі.
Я, наприклад, коли побачив, як це все несеться, розмовляв з [міністром оборони] Рустемом Умєровим. Він мені безпосередньо сказав, що таких планів, [станом на 13 листопада], в них немає. Він сказав, що це вкид.
Але ми бачимо, що Міністерство оборони лише десь, мабуть, близько півночі написало щодо цього інформацію, що потрібно дотримуватись [інформаційної] гігієни. Звичайно, потрібно було б, я думаю, раніше.
У нас постійно в Міністерстві оборони є проблема, що кульгає саме інформаційний напрямок. І при Ганні Маляр, [колишній заступниці колишнього міністра], коли вона там була, все було досить погано. І зараз також потрібно, мені здається, швидше комунікувати, щоб ті, хто хотіли скористатися цим питанням, не так це розганяли. Це з одного боку.
З іншого боку, питання… Звичайно, було б дуже важливо [комунікувати], коли сказали про Наєва, що його хочуть прямо заарештувати.
Загалом питання зняття командувачів, згідно з законом, це питання президентами і верховного головнокомандувача. Згідно з законом про Нацбезпеку. І дуже важливо тут те, про що ми говорили, коли ще був знятий [командувач ССО], генерал Хоренко, — це комунікувати безпосередньо з цими генералами. І важливо, звичайно, з головнокомандувачем. Хоч це в законі і не прописано, але це дуже важливо, особливо під час війни.
Можливо, навіть потрібно подивитися, як це правильно зробити в законодавстві, щоб однозначно як мінімум повідомлявся головком. Щоб це не було таким чином, що захотіли і просто зняли без повідомлення.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...