"В ОРДЛО "практично підпільно" вивчають українську мову", - Кремінь

Майже 3 тис. 800 дітей з окупованих територій здобувають загальну середню освіту в дистанційно-екстернатній формі на підконтрольній Україні території.

На непідконтрольній Україні частині Донбасу немає жодного україномовного дитсадка, школи або вузу, а діяльність організацій, що популяризують українську мову, місцевою «владою» прирівнюється до терористичної. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передають Патріоти України.

Він уточнив, що в 2013 році на території Донецької області 73,7% дітей виховувалися українською мовою в 730 садках і вчилися в 244 школах з українською мовою навчання (34 - в Донецьку). При цьому в Луганській області всього 35,5% дітей виховувалися українською мовою в 202 дитячих садах і тільки 45% учнів навчалися українською мовою в 119 школах.
Зараз же вивчення української мови в ОРДЛО здійснюється факультативно - «практично підпільно». За словами омбудсмена, відсутність навчання українською є серйозною перешкодою для абітурієнтів з ОРДЛО для вступу до українських ВНЗ.
Кремінь зазначив: «За даними на початок 2021 року майже 3 тис. 800 дітей з окупованих територій здобували загальну середню освіту в дистанційно-екстернатній формі на підконтрольній Україні території. Учні, які не мають можливості навчатися дистанційно змушені вивчати мову з репетиторами або онлайн. Але і ці можливості досить обмежені, і вони не покривають всіх потреб наших дітей на окупованих територіях».
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Популярність ігрових автоматів Космолот

середа, 4 жовтень 2023, 15:39

Дізнайтеся про захоплюючі ігрові автомати Космолот. Огляд слотів, можливості та враження від гри у гральні автомати Космолот. Ігрові автомати Космолот мають велике значення та завоювали популярність серед азартних гравців. Огляд слотів космолот https:/...

Що Росія може готувати для України на 7 жовтня: Злий Одесит назвав "гарячу" загрозу через день народження Путіна

середа, 4 жовтень 2023, 14:00

На вихідних російський диктатор постарішає ще на рік – 7 жовтня Путіну виповниться 71 рік. Враховуючи те, що дуже часто окупанти прив’язують обстріли України до певних дат, не виключено, що і до 7 жовтня вони можуть "присвятити" черговий удар в якості ...