У Росії планують виготовити 500 літаків: Військові аналітики оцінили шанси

Росія до 2030 року планує виготовити у цілому до 500 цивільних літаків, 70 - типу Ту-214 на потужностях КАПО (Казанське авіаційне виробниче об'єднання ім. С. Горбунова), яке займається збіркою військових бортів Ту-160М, а також ремонтом та модернізацією Ту-22М3, передають Патріоти України.

Як пише Defense Express, у тому числі посилаючись на висновки представників американської аналітичної установи Jamestown Foundation, РФ не тільки не виготовить усі 500 запланованих цивільних літаків, але і не зможе досягти цільових показників своєї програми з цивільного авіабудування, зокрема, з наступних причин:

  • росіянам не вистачає кадрів (на цей час брак робочої сили визнають 40% всіх авіабудівних підприємств РФ, дефіцит кадрів у цілому по галузі оцінюється в 14 тисяч осіб, в тому числі по лінії "Об'єднаної авіаційної корпорації" (ОАК) як основного виробника цивільних і військових літаків - 8,5 тисяч осіб);
  • у росіян через санкції немає доступу до обладнання США, Європи, Японії, Південної Кореї або Тайваню, необхідного для підтримки темпів виробництва (до 2026 року авіабудівним підприємствам РФ потрібно отримати як мінімум 300 одиниць дефіцитного обладнання).

"Можемо припустити, що насправді в цій історії уряд РФ цікавить сам процес, а не фінальний результат. І що план на виробництво 70 літаків Ту-214 на потужностях КАПО, де також складають Ту-160М і ремонтують Ту-22М3, може виявитися насправді методом непрямого стимулювання російського ВПК. Як і в цілому план на 500 літаків до 2030 року, де головним виконавцем має бути саме ОАК ("Об'єднана авіаційна корпорація")", - йдеться у аовідомленні Defense Express.

Зазначається, що до початку повномасштабного вторгнення, підприємства авіаційної галузі мали постачати Міноборони РФ свої літаки чи гелікоптери в прямий збиток собі, суму якого мало перекривати потім "перехресне субсидування" із держказни.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Словаччина з Угорщиною - не найважливіші": Роман Безсмертний припустив, через що може розпочатися загальноєвропейська війна країн між собою

понеділок, 2 жовтень 2023, 22:00

Дипломат Роман Безсмертний вважає, що якщо ситуація у Франції та Берліні буде такою, як в Словаччині та Угорщині, то це означатиме, що війна в Україні дуже швидко переросте у загальноєвропейську, передають Патріоти України. "Безумовно, Словаччина є важ...

"Уперше допомога Україні зброєю стала розмінною монетою між двома партіями": Дипломат - про проєкт бюджету США

понеділок, 2 жовтень 2023, 21:40

Дипломат Валерій Чалий розповів, як уперше допомога Україні зброєю стала розмінною монетою між двома партіями після того, як президент США Джо Байден підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду до 17 листопада, схвалений напередодні Сенатом ...