"Чуток про кінець коаліції в останні дні ходило чимало, а особливо вчора. Тому те, що це таки трапилося, не стало сенсацією. І потім, де-факто коаліції прийшов кінець ще в 2016-му. Інша річ, що юридично це не було як слід зафіксовано. Мали місце суперечки, судові позови тощо", - пише політолог Володимир Фесенко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Сьогодні ж своїм рішенням і Парубій, і передусім Народний фронт спробували заблокувати можливий розпуск Верховної Ради. Та я не впевнений, що ця перепона остаточна. Зрештою, в такій країні як Україна можливо все. Це давній жарт, але при бажанні новий президент може посилатись і на невиконані судові рішення — ось як про списки коаліції, і я не виключаю, що можуть з’явитись позови щодо халатності чи зловживання службовими обов’язками з боку Парубія, який своєчасно не оголосив про припинення існування коаліції. При бажанні для Зеленського це є підставою оголосити про розпуск Верховної Ради.
Сьогодні юридична вірогідність цього менша, ніж учора: вдень говорили, що майже з’явився консенсус щодо дочасних парламентських виборів. Опосередковано це підтверджувалось тим, що більшість депутатів проголосували за інавгурацію 20 травня. Але «Народний фронт» вирішив зламати консенсус і підготовку до позачергових виборів, застосувавши свою технологію. Проте питання остаточно не закрито.
Спроби сформувати нову коаліцію будуть. Теоретично така можливість є. Ініціативу вже подає Батьківщина — хоча і не приховуючи того, що її влаштовують позачергові парламентські вибори. Власне так само, як і БПП. Таким чином готовність демонструють три політичні сили: Слуга народу Зеленського, Тимошенко і БПП. Думаю, що і частина Оппоблоку, яка орієнтується на Бойко і Медведчука, теж загалом готова до виборів. А ось категорично проти сам Народний фронт.
Вірогідність появи нової коаліції та зміни уряду мала. Думаю, що Гройсман — і про це свідчать його сьогоднішні заяви — буде навпаки намагатись стати таким собі стабілізатором до парламентських виборів. Ось що я точно не виключаю — хоча й існують нюанси з регламентом — це зміни керівництва Верховної Ради. Своєрідна спроба дати «атвєтку» Парубію і не тільки.
Рішення про розпуск, безумовно, стане дуже суперечливим. Але багато що залежатиме від взаємин між депутатами, а саме реакції Верховної Ради на кадрові ініціативи та законопроекти Зеленського. Точні прогнози можна буде зробити вже наступного тижня".
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...