"Отже, Україна і США підписали угоду про корисні копалини. Добре це чи погано? Складно сказати до того, як повний текст угоди буде опубліковано і передано в парламент. Уряд не залучав Верховну Раду до підготовки угоди, але звернеться до Ради за ратифікацією. Тому коментуватиму відоме з преси", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Будь-яке покращення стосунків між Україною і США позитивне. Угода цьому сприяє.
"Як сказав Президент, Сполучені Штати прагнуть сприяти завершенню цієї жорстокої та безглуздої війни", – заявив міністр фінансів Скотт Бассент. "Ця угода чітко сигналізує Росії про те, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній та процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі". Це, мабуть, усе, що ми почули про безпеку України після підписання угоди. Добре, що хоч це. Бо в самій угоді жодних безпекових гарантій немає.
Преса цитує такий запис в угоді : Київ і Вашингтон погоджуються, що вона підтверджує "довгострокову стратегічну узгодженість" між двома країнами та "підтримку США безпеки, процвітання, реконструкції та інтеграції України у світові економічні системи".
Угода стосується рідкісноземельних металів, нафти та газу за новими ліцензіями й не включає контроль над Запорізькою АЕС та іншими об'єктами енергетики. Я вже писав, що рідкісноземельних металів у нас мало, а ті, що є, видобувати досі було нерентабельно. Інакше їх би вже видобували.
З угоди незрозуміло, хто саме буде інвестувати у фонд, який за угодою створено. Це будуть не Трамп з Бассентом, а приватні компанії. І якщо їм інвестувати буде нецікаво, угода буде варта паперу, на якому видрукувана і не варта наших нервів.
Тепер чекаємо повний текст з вірою, що угода стимулюватиме США підтримувати Україну зброєю і коштами".
Противник (російські війська) продовжує утримувати позиції вздовж річок Вовча та Солона на ділянці їхнього злитті (район Новопавлівки та на південь від неї), на заході Донецької та на південному сході Дніпропетровської областей України. Водночас російс...
У різних регіонах України можна почути слова, які рідко зустрічаються у сучасній розмовній мові, але мають цікаву історію, одне з таких – "ковбаня". Так називали глибоку яму, западину або велику вибоїну на дорозі чи ґрунті, це слово могло бути знайомим...