Вчені відтворили обличчя трьох єгипетських мумій такими, якими вони були за життя (фото, відео)

Ми можемо тепер побачити деталізовані тривимірні зображення облич трьох людей, які жили в Єгипті понад 2000 років тому. Мумії, знайдені в околицях міста Абусир-ель-Мелек, були чоловіками у віці близько 25 років.

Генетики використали ДНК з муміфікованих останків і створили деталізовані тривимірні зображення облич трьох людей, які жили в Єгипті понад 2000 років тому, пише Live Science, передають Патріоти України.

Фото: Parabon NanoLabs

Мумії, знайдені в околицях міста Абусир-ель-Мелек, були чоловіками у віці близько 25 років, які жили близько 2000 років тому. Їхні ДНК вперше секвенували у 2017 році в інституті Макса Планка (Німеччина), і тоді це стало першою в історії успішної реконструкцією генома єгипетської мумії.

Фото: Parabon NanoLabs

Тепер вчені з Parabon NanoLabs в Рестоні (США) використали криміналістичне ДНК-фенотипування для створення тривимірних моделей облич мумій. Генетичні дані допомогли спрогнозувати їхні риси та інші фізичні характеристики. Зазвичай цю технологію застосовують для розкриття справ за участю більш сучасних невстановлених жертв, і її вперше використали для ДНК давніх людей.

Фото: Parabon NanoLabs

Генетичні маркери дозволяють точно визначити такі особливості, як колір шкіри і очей, тоді як інші риси встановлюють за фізичними рештками. Команда Parabon NanoLabs показала, що у чоловіків була смаглява шкіра з темними очима і волоссям, і що вони більше були схожі на сучасне середземноморське населення, ніж на населення сьогоднішнього Єгипту.

Дослідники вважають, що їхня робота може використовуватися в сучасній криміналістиці, щоб ідентифікувати більш нові рештки невідомих людей. Їхній метод вже допоміг розкрити 9 випадків.

Відео : Загляньте всередину єгипетських мумій (LiveScience )Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росіяни планують черговий масований удар: Аеродром біля Саратова привели у стан підвищеної готовності – Der Spiegel

середа, 30 листопад 2022, 22:00

На російському аеродромі "Енгельс-2" біля Саратовом зафіксували підвищену активність. Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel із посиланням на дані супутникових знімків, зроблених компаніями Maxar Technologies та Planet Labs 28 листопада, переда...

Жданов розповів, чи існує загроза наступу РФ з боку Брянської та Курської областей

середа, 30 листопад 2022, 21:52

Військовий експерт Олег Жданов прокоментував, чи є скупчення російських військ на території Курської і Брянської областей і чи є загроза вторгнення з цих напрямків. Про це він сказав у своєму youtube-каналі, передають Патріоти України. За словами Ждано...