
Вчені змогли виростити рослини на грунті, яку доставили з Місяця. Рослини повільно проростали та виявилися низькорослими. Про це повідомляє Associated Press, передають Патріоти України.
Відзначається, що грунт з місяця на Землю доставили в рамках місії космічного корабля "Аполлон-11" в 1969 році. Вчені висадили крес-салат. У перший же тиждень з'ясувалося, що на місячному грунті рослини проростають дуже повільно й вони низькорослі.
При цьому дослідники повідомили, що отримані зразки грунту піддавалися впливу сонячної радіації довше, ніж грунт з поверхні моря спокою, тому виявилися менш сприятливі для рослин. Крім того, в грунті виявили крихітні уламки скла від ударів мікрометеоритів.
У зв'язку з цим вчені вважають, що для подальших експериментів варто використовувати грунт з молодших геологічних ділянок Місяця.
"Той факт, що щось виросло, означає, що у нас є дійсно хороша відправна точка, і тепер питання в тому, як ми це оптимізуємо і покращуємо", - заявила науковий співробітник НАСА з космічної біології Шарміла Бхаттачарья.
26 червня за новим календарним стилем (9 липня - за старим) - день пам'яті преподобного Іоана, єпископа Готського, і чудотворної Тихвінської ікони Божої Матері . 26 червня за старим календарним стилем - день пам'яті мучениці Акіліни Старшої. . Іоан жи...
Ключова військово-логістична магістраль окупантів, що з'єднує Ростов-на-Дону з окупованими Маріуполем, Мелітополем та Кримом з кожним днем стає все більш смертоносною через посилення повітряного контролю українськими мвдлстрайками, зазначають Патріоти ...