"Промова Байдена в Овальному кабінеті виклала доводи на користь підтримки США Ізраїлю та України, формулюючи аргумент термінами американської міці та відповідальності: «Американське лідерство — це те, що об'єднує світ», було основою аргументу, тобто те, що Сполучені Штати зобов’язані підтримувати свої принципи та своїх друзів проти терористичних угруповань груп і диктаторів. Він поєднав стратегію, цінності та інтереси США, пов’язуючи «ідею Америки, надію на Америку» з американськими інтересами щодо підтримки Ізраїлю та України. Це було впровадження великої стратегії США — від Трумена до Рейгана", - пише американський дипломат Деніел Фрід у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Проблема полягає в тому, що ані ця промова, ані будь-яка п’ятнадцятихвилинна промова в Овальному кабінеті не змогли розсудити про складність двох воєн, особливо війни Ізраїлю та ХАМАС. Байден справедливо посилався на права палестинців і застерігав від дій у гніві, але не окреслив виходу з конфлікту. Він не намагався визначити точні цілі, яких прагнуть досягнути Сполучені Штати в підтримці України. Він не зробив багато інших речей у своїй промові, і критики матимуть багато часу вказати на різне те, що «він міг би сказати».
Але мета Байдена була іншою: це була промова, щоб згуртувати підтримку США інтернаціонального порядку денного та фінансування Ізраїлю та України для підтримки. Він стверджував, як і Франклін Рузвельт, Гаррі Трумен, Джон Ф. Кеннеді та Рональд Рейган до нього, що інтереси США та цінності США переплетені, а потім стверджував, що інтереси та цінності США поставлені на карту в обох конфліктах.
Це була промова, яка ґрунтувалася на вірі в американське лідерство у світі, на переконанні, що національні інтереси США вимагають не лише транзакційних угод, але й вищої мети. Скептично налаштованій громадськості США важко пояснити це, оскільки вперше за кілька поколінь, але критично, повертається як політична сила цинічний ізоляціонізм".
110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...
Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...