"Відбувались у Відні та Нью-Йорку": Британія провела з РФ таємні переговори, що стосувалися України, - ЗМІ

Офіційні особи Великобританії провели таємні дипломатичні переговори з ключовими представниками Кремля. Піднімалися питання, що так чи інакше стосуються війни в Україні. Про це пише британське видання inews, передають Патріоти України.

Журналісти з’ясували, що періодичні таємні зустрічі відбувалися протягом останніх 18 місяців у таких місцях, як Відень і Нью-Йорк. Зустрічі були організовані для обговорення питань як безпеки самої Великої Британії, так і загалом міжнародної безпеки.

Зокрема на цих зустрічах піднімали питання дефіциту зерна та ядерної безпеки. При цьому стверджується, що Великобританія жодного разу не намагалася вступити в мирні переговори щодо пошуку дипломатичного припинення війни в Україні, заявив виданню високопоставлений британський дипломат, який брав участь у деяких зустрічах.

"Ми підтримуємо контакт і вважаємо вкрай важливим підтримувати відкритий діалог під час війни в Україні. Ми у жодному разі не ділимо частини країни та не укладаємо мирних угод від імені будь-кого, але життєво важливо тримати цю лінію контакту відкритою", – зазначив він.

Представник британського МЗС підтвердив, що зустрічі з російськими офіційними особами були лише у тих ситуаціях, коли це вважалося "абсолютно необхідним". Він наголосив, що ці переговори не були спробою домовитися про припинення війни в Україні.

Колишній офіцер розвідки, який зараз працює з урядом Великої Британії зазначив, що вторгнення в Україну є "однією з небагатьох тем", де британський уряд має "чітку стратегічну позицію", яку поділяють НАТО та інші союзники. Тому було б "дуже дивно", якби британським дипломатам дали вказівку вести переговори про припинення конфлікту, сказали вони.

Колишній співробітник британського МЗС заявив журналістам, що подібна "кулуарна дипломатія" вважається "дуже хорошою практикою", адже дозволяє тримати діалог відкритим заради зменшення ризиків. "Я б більше хвилювався, якби вони (таємні зустрічі) не відбувалися", – зізнався колишній дипломат.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Цей крок "Слуги народу" може стати фатальним: Чим небезпечна відставка Залужного, – Казарін

понеділок, 11 грудень 2023, 8:16

Підрив бойового духу сотен тисяч бійців і наслідки такого морального удару - схоже останнє про що замислюються ініціатори повалення главкома у високих київських кабінетах. Зміна популярного головкома може не призвести до успіхів на полі бою. І в цьому ...

Краще хай д*хнуть ніж розбігаються: Російське командування боїться нової хвилі дезертирства з українських фронтів і ускладнює і без того важкий стан своїх військ

понеділок, 11 грудень 2023, 7:52

Військове командування РФ запровадило для солдатів і офіцерів заборону на використання цивільних транспортних засобів у військових цілях. Військова прокуратура ворога намагалася конфіскувати всі позашляховики марки УАЗ в одному з підрозділів морської п...