Відомий дипломат пояснив, чому Україні не варто чекати запрошення до НАТО на Вашингтонському саміті

Міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.) дипломат Володимир Огризко розповів, що на Вашингтонському саміті не варто очікувати запрошення до Альянсу, проте це може бути півкроком до розмов про це, передають Патріоти України.

"Це вже трошки відрізняється від тієї в принципі не дуже проукраїнської позиції, яку Сполучені Штати Америки займали під час попереднього Вільнюського саміту, бо власне вони з Німеччиною заблокували саму ідею запрошення України до початку переговорів. Це може бути якимось пів кроком вперед, тобто очевидно, що запрошення не буде", - заявив дипломат.

За його словами, це пов'язане з тим, що США бояться поразки Росії, ескалації, застосування ядерної зброї проти України та ще більше бояться необхідності відповідати на чергові злочини Москви, адже їм легше цього не робити. Саме тому Штати займають вичікувальну позицію, на кшталт "може якось розсмокчеться": "На жаль, не розсмокчеться. Це лише продовження страждань для українців, для українського народу, але ж це не свій народ, це чужий народ".

Огризко вважає, що на Вашингтонському саміті буде зроблений перший півкрок до запрошення до переговорів про вступ України до Північноатлантичного альянсу. "Скоріш за все, він буде таким півкроком, знаєте, все ж таки це більше ніж ніщо. Тому давайте будемо дивитися й рухатися, бо кінець кінцем наступних півкроку до формального запрошення можна очікувати в близькій перспективі. Але для цього потрібна справді дуже чітка і ясна позиція нашій західних партнерів", - підсумував ексміністр закордонних справ України.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Знов уражено порт "Кавказ", п та інші інфраструктурні об'єкти: Крим і прилеглу Тамань масовано атакували дрони, спалахнули пожежі

вівторок, 23 червень 2026, 13:26

Окупований Крим в ніч на 23 червня і вранці потрапив під масовану атаку дронів. Було уражено порт Кавказ та низку інших об'єктів. Про це повідомляють OSINT-канали. . Спочатку в пабліках з'явилось повідомлення про пожежу на підстанції Насосна-2, що в С...

Аналітик поділився даними про особливості польотних можливостей ракети "Циркон", якою Москва цинічно нищить цивільні об'єкти України

вівторок, 23 червень 2026, 13:12

Російська ракета "Циркон" ймовірно, є не гіперзвуковою крилатою ракетою, яка має значно вищу маневреність, а балістичною ракетою, передають Патріоти України з посиланням на аналіз незалежного OSINT-аналітика Фабіана Гінца. Експерт зауважує, що на цю ми...