Попри співпрацю Росії та Ірану ситуація на Близькому Сході малоймовірно матиме вплив на подальші військові зусилля Кремля. Зокрема через те, що Росія виробляє велику кількість Shahed 136 всередині країни, отримавши технологію виробництва від Ірану. Про це у середу, 25 червня, повідомляє Financial Times, передають Патріоти України.
Як пише FT, через те, що Росія локалізувала виробництво у своїй особливій економічній зоні Алабуга, вона створила низку варіацій від початкових іранських проєктів, удосконаливши двигуни безпілотників, боєголовки та стійкість до перешкод.
Журналісти також вважають, що така ж ситуація з іранськими ракетами, переданими РФ. Зокрема, минулої осені Росія отримала партію ракет Fath-360 і, як повідомляється, цікавилася іншими моделями. Проте ці ракети не були використані проти України.
За оцінками України, Росія накопичила близько 13 000 ракет різної дальності та може виробляти до 200 ракет на місяць. Тому, FT вважає, що Кремль не має гострої потреби в іранських ракетах.
FT вважає, що залежність Росії наразі зросла від військового партнерства з Північною Кореєю та Китаєм. Коли йдеться про величезні обсяги товарів подвійного призначення і компонентів озброєнь, Китай є найважливішим постачальником російської оборонної продукції. Видання пише, що відколи Росія зменшила свою залежність від Ірану, вона все частіше звертається до Китаю за комплектуючими до озброєнь.
Журналісти додали, що поточне будівництво російсько-китайського логістичного комплексу в Алабузі свідчить про значну участь Китаю в російському підприємстві з виробництва безпілотників. «Оскільки Росія посилює свій літній наступ і запускає безпілотники над українськими містами, Путін навряд чи зіткнеться з неминучим тиском, щоб погодитися на припинення вогню в Україні з боку розгубленого американського уряду», — вважають журналісти FT.
Раніше The Telegraph писав, що Війна між Ізраїлем та Іраном може скоротити постачання Росії балістичних ракет з Тегерану. Як вважають західні чиновники, Іран після атак хоче накопичити озброєння, а не продавати його за кордон.
ISW повідомляв, що РФ почала виробляти й використовувати власні аналоги Shahed-131 і Shahed-136 з імпортними іранськими компонентами ще влітку 2023 року, а Shahed-238 (Geran-3) почали випускати з 2024 року.
Перша заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко носить окуляри Linda Farrow, це спричинило обговорення у соцмережах, зазначають Патріоти України. Першою на аксесуар політика звернула увагу блоге...
Екстренер олімпійського чемпіона з боксу Олександра Повєткіна Ігор Нестеров, який раніше воював в Україні, був ліквідований в Африці, повідомляють Патріоти України. «Ігор був справжнім другом та патріотом нашої країни. Він був на СВО (так російська про...