Війна РФ проти України увійшла у критичний період, - зовнішня розвідка

Повномасштабна війна Росії проти України увійшла у "критичний період". Тому нині вкрай багато залежить від зваженої оцінки намірів противника. Про це у своїй колонці, опублікованій на сайті Інтерфакс-Україна, написав голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко, передають Патріоти України.

"Не спромігшись перемогти України за три дні у широкомасштабній війні, Кремль пройшов точку неповернення у відносинах із Заходом. Путіну залишається лише або тріумфально перемогти, або нищівно програти", - вважає Литвиненко.

На його думку, Володимир Путін переконаний, що Росія зможе "повернути" Україну та решту "исторических русских земель" й відновити імперію лише у межах глобального перерозподілу світу. За його планом, перерозподіл може тривати 10-15 років і "супроводжуватись конфліктами різного масштабу і інтенсивності, можливо із використанням ядерної зброї".

"Причому війна проти України сприймається наразі Кремлем як важливий, але не єдиний фронт для РФ, що фактично веде світову війну із США і Заходом у цілому", - зазначив Литвиненко.

За його словами, Кремль має на меті вирішити чотири завдання. Насамперед - забезпечити внутрішню стабільність, мобілізувати населення і економіку, збільшити виробництво озброєння та військової техніки. Російський диктатор Володимир Путін уже "зачистив" політичне поле від опонентів. І, поки-що, забезпечує стабільність економіки та керованість суспільно-політичними процесами.

Росія готується у 2026 році вийти на обсяги військового виробництва, здатного підтримувати масштабні бойові дії високої інтенсивності, а у 2028 році - відновити воєнні спроможності, які вона мала перед широкомасштабним вторгненням в Україну у 2022 році.

"Саме під це сформовано російський бюджет на 2024-2026. Вже у 2024 році майже 40% видатків бюджету йде на війну (29,4% або понад $100 млрд – на оборону та 9,2% або $34 млрд – на правоохоронців і спецслужби). У 2025 – 35% ($93 млрд та $35,5 млрд відповідно), у 2026 році – 30,5% ($80 млрд та $37 млрд відповідно). У 2023 році ці показники становили 31,8% ($69,5 млрд – на оборону та $35 млрд – на правоохоронців і спецслужби)", - вважає Литвиненко.

Друге завдання РФ - сформувати альтернативну Заходу коаліцію держав. Цей формат "Глобального Півдня+" має просувати альтернативні Заходу моделі, в тому числі політичні, економічні, фінансові, гуманітарні та ціннісні.

Розбудову цієї коаліції Росія бачить як спосіб "нормалізувати Захід", тобто перетворити його із провідного геополітичного гравця у "ще один регіон світу (Євро-Атлантика)", з перспективою подальшого вбудовування західних країн у свої регіони (Північна Америка, Європа, Східна Азія), а США - у просто ще одну провідну світову країну.

Щоб "зламати волю Заходу до конфронтації, переконати західні еліти, що вони беззаперечно програють, а тому їм слід мирно відступити", Кремль використовує ядерний шантаж. Ключову роль тут матиме посилення воєнної потужності Росії, Китаю та інших країн "коаліції більшості".

"Протиборство Росія-Захід має фундаментальний, не лише геополітичний та геоекономічний, але й ціннісний характер. При цьому результат війни Росії проти Україні має глобальне значення і стане потужним імпульсом для зміни глобального балансу у той чи інший бік", - зазначив Литвиненко.

При цьому Путін заграє із ісламським світом, а главі Чечні Рамзану Кадирову дозволяє публічну позасудову розправу над підозрюваним у нарузі над Кораном.

"Сталінські традиції антисемітизму теж розглядають у Кремлі як інструмент у налагодженні відносин з пропалестинським табором. На нараді силовиків після погромів у Дагестані Путін не засудив антисемітизм як такий, а радше висловив невдоволення тільки його неконтрольованими проявами", - пише Литвиненко.

Третім завданням РФ він називає підготовку до майбутньої агресії проти інших країн. Кремль уже розпочав підготовку до розширення агресії.

"Нині пріоритет - Молдова і країни Балтії: Литва, Латвія, Естонія, вся західна частина колишнього СРСР. Привід- порушення прав російськомовних (передусім Латвія, Естонія). Москва вже волає про утиски російськомовних у Балтії та право народів на самовизначення. Після вислання російських дипломатів-шпигунів, росіяни активно інфільтрують країни Європи, насамперед Південної, своєю агентурою, створюючи бізнеси, НГО тощо. Є ознаки підготовки інфраструктури підривної діяльності під велику війну (підхід, апробований за часів СРСР)", - зазначив Литвиненко.

Четверте завдання, на його думку, - роздмухування конфліктів на Близькому Сході, в Африці і на Балканах.

"Москвою вже апробовано підхід, коли дії псевдо-найманців тісно скоординовані із активністю агентури впливу у місцевому істеблішменті, а також пулом політтехнологів та spin-doctors (політичний бек-офіс). Все це має забезпечити необхідний для Кремля політичний ландшафт у країні або регіоні. Росіяни прагнуть скористатися послабленням позицій Заходу, насамперед Франції, у Сахелі і в Африці загалом. Йдеться про природні ресурси, намагання обмежити доступ європейців до урану, нафти і газу, позбутися альтернативних до російських джерел постачання", - йдеться у публікації.

На думку Литвиненка, цілі Путіна щодо України не змінилися. "Путіну потрібно стільки території України, скільки він зможе отримати, бо для росіян йдеться про "возвращение исконно русских земель", - зазначив голова СЗР.

Він зазначає, що війна нині увійшла у стадію "на виснаження". "Дедалі більше свідчень, що Кремль готовий вести війну стільки скільки треба. РФ вже зараз закладає чинник "СВО" в плани комплектування своїх збройних сил на 2024-2025 роки. Кремль вважає, що має достатньо ресурсів (військово-технічних, економічних та людських) для бойових дій з Україною на поточному рівні ще упродовж тривалого періоду. Водночас у Москві переконані, що внутрішні ресурси України нібито "наближаються до повного вичерпання", - пише Литвиненко.

За його словами, Кремль з подачі ФСБ вирішив скорегувати тактику, сконцентрувавшись на внутрішньому підриві України, на дестабілізації українського суспільства.

Росія планує сконцентруватись на трьох завданнях. Зокрема, буде тиснути по всій лінії фронту із захопленням окремих, політично і медійно важливих точок, зокрема Авдіївки. РФ також знищуватиме взимку критичну інфраструктуру України. А також підриватиме суспільну єдність через підживлення амбіцій і провокування військових та опозиційних політичних сил. Кремль хоче довести до критичної точки невдоволення суспільства владою і життям, щоб Україна поринула в хаос.

"Росіянам байдуже хто прийде до влади після чинного керівництва. Вони переконані, що хто б це не був, він не зможе опанувати ситуацію, а Україна порине у хаос. Зрештою Захід не лише призупинить допомогу, але й вийде до Росії з пропозиціями про термінові переговори та призупинення війни. Обізнаний - це озброєний. Україна б'ється за свою свободу і свободу всіх націй світу. Вільні люди переможуть", - наголосив Литвиненко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Бійці 3-го окремого полку ССО уразили новітнім дроном четвертий за неповний місяць ЗРК "Бук" окупантів (відео)

вівторок, 21 травень 2024, 18:58

Сили спеціальних операцій уразили четвертий зенітно-ракетний комплекс "Бук" окупантів за три останні тижні. . Оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів "Бук" росіян на одному з операційних напрямк...

"Гроза" Серебрянського лісу: Окупант намагався воювати із ЗСУ за допомогою лука (відео)

вівторок, 21 травень 2024, 13:56

У соцмережах з’явилося відео з російським загарбником, який вирішив наслідувати Джона Рембо з культових американських бойовиків зі Сильвестром Сталлоне, передають Патріоти України. Річ у тім, що загарбник із чеченського підрозділу Ахмат намагається вою...