Під час підготовки повномасштабного вторгнення в Україну РФ використовувала Транссибірську магістраль, яку почали будувати ще за часів Олександра ІІІ у 1891 році, для перекидання людей і техніки з далекого Сибіру до кордонів України. Про це пише Bloomberg з посиланням на старшого наукового співробітника Американського інституту підприємництва Хала Брандса, передають Патріоти України.
Зазначається, що коли війна стала кривавою і затяжною, президент Росії Володимир Путін почав використовувати залізницю для посилення і поповнення своєї армії, імпортуючи артилерійські снаряди з Північної Кореї. Також Транссибірську магістраль використовують для переорієнтації російської торгівлі, що перебуває під жорсткими санкціями, на Азію.
"Звичайно, технології не стоять на місці: залізниці сьогодні конкурують з контейнеровозами, літаками та іншими засобами глобальних перевезень. Але актуальність ключових залізниць Євразії зберігається", – цитує видання експерта.
За його словам, у міру зростання міжнародної напруженості Росія і Китай поглиблюють співпрацю і концентруються на шляхах, які недосяжні для американського військово-морського флоту. Чим міцнішими будуть континентальні зв'язки між ними, тим стійкішими вони будуть до тиску з боку Заходу.
"Нехай буде побудована залізниця",– оголосив цар Олександр III у 1891 році. Понад століття потому Транссибірська магістраль все ще залишається центром євразійського і глобального конфлікту", – підкреслює Брандс у статті для Bloomberg.
Він також додав, що це пояснює, чому Україна прагне послабити російські військові зусилля, руйнуючи залізниці. У листопаді українські оперативники здійснили низку послідовних нападів на критично важливі ділянки Байкало-Амурської залізниці, яка є частиною великого комплексу Транссибірської залізничної магістралі.
Транссибі́рська залізнодорожна магістраль – залізнична дорога між Челябінським і Владивостоком, що з'єднує європейську частину РФ з найбільшими східно-сибірськими і дальньосхідними промисловими містами. Побудована в 1891—1916 роки. Російські чиновники вважали, що Транссибірська магістраль дозволить глибше проникнути у Східну Азію.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...