Від селища Очеретинської селищної громади Покровського району Донецької області Ласточкиного довелося відійти задля вирівнювання фронту, про що заявили ЗСУ. Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан прокоментував ситуацію, передають Патріоти України.
Зокрема Світан пояснив, що подібні дії відбуваються, аби зменшити лінію фронту і збільшити щільність війська. Він переконаний, що після відходу з Авдіївки буде перебудована лінія фронту туди, де вона більш укріплена.
Щодо ситуації в Кринках – селищі в Олешківській міській громаді Херсонського району Херсонської області, то раніше її коментувала речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. Вона зауважила, що це був показовий момент для російського телебачення, противник як зайшов, так і вийшов звідти, але вже із значними втратами.
Світан же переконаний, що зараз основне завдання перед ЗСУ на лівому березі – не створити лінію фронту, а працювати у форматі розвідки боєм. Тобто виявляти точки ворога, щоб потім їх накривати артилерію.
"Або спонукати відкриття вогню на себе. Це дуже складне і небезпечне завдання – провокувати рух колон ворога на себе, для того, щоб їх замкнути у вогняний мішок: коли за колоною відкривається вогонь зверху і ворога розчавлює по наших рубежах", – пояснив експерт.
Російські військові окупували село Вовче Покровського району Донецької області. Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState, передають Патріоти України. "Ворог захопив Вовче та просунувся в Яснобродівці, Красногорівці, біля Діброви та Желанного", ...
27 липня за новим церковним календарем (9 серпня за старим) - день пам'яті великомученика Пантелеймона, цілителя. За старим календарним стилем - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів і преподобного Стефана Махрищського. . Пантелеймон нар...