"Військовий переворот в Нігері стосується України більше, ніж ми думаємо", - Павло Клімкін

"Події в Нігері виглядають для більшості українців дуже далекими, нецікавими і неважливими. Військовий переворот в Нігері став четвертим в країнах Західної Африки за 2 роки. Всі - за тієї чи іншої участі РФ. Російські прапори на вулицях в цих країнах - маніпуляція, але вона накладається на цілком реальні негативні почуття щодо Заходу взагалі і Франції зокрема", - пише колишній голова МЗС України Павло Клімкін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Росія хоче виглядати як "годувальник" - через поставки зерна та добрив і "захисник" - через діяльність Вагнера та інших російських приватних військових компаній. Стратегія примітивна, але цілком працююча, більш того Захід ще не знайшов ефективної "вакцини" проти неї, особливо на фоні того, що китайці активно використовують РФ в цілях контролю над Африкою.

Наша війна з РФ уповільнила російські зусилля на цьому континенті, але не припинила їх. Події а Африці звісно вимагатимуть від Заходу щоденної уваги, що відволікатиме її від нас, але не критично, адже це все розглядається в єдиному контексті протистояння з РФ.

Тим не менше це реальний виклик. До того ж в Африці все наразі розглядається через призму орієнтації на Захід або неЗахід, нас бачать як країну, дотичну до Заходу, і відповідно так і формується ставлення до нас. А Захід в Африці майже жодного позитиву не викликає і не тільки через колоніальне минуле.

Це якраз той випадок, коли наше прагнення стати частиною Заходу - ціннісно та політично, створює для нас нові виклики, які тільки розмовами та постачанням зернових не владнати. Але в Африці дуже добре заходить здатність бути сильним і не йти на компроміси - знаю з свого особистого спілкування.

Україна зламала міф про "непереможність" РФ і російської армії - це має стати складовою нашої м"якої сили в Африці. Звісно, не тільки на словах, а з готовністю поділитися досвідом після війни - це може зробити нас унікальними в Африці і створити новий, вже не "пострадянський" імідж України".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Заява Макрона - сигнал для РФ: Як країни НАТО реагують на російську загрозу

неділя, 3 березень 2024, 9:23

Під час свого послання до Федеральних зборів 29 лютого російський диктатор путін пригрозив "трагічними наслідками" країнам, які наважаться відправити в Україну своїх військових. "Заговорили про можливість відправки в Україну натівських військових конти...

Раділи, що не видно українських БПЛА: Під Роботиним окупантів з їхнім танчиком наздогнала карма (відео)

неділя, 3 березень 2024, 8:42

Українські військові ліквідували росіян, які перед цим раділи, що їх не помітив наш безпілотник. Українські військові ліквідували солдатів особового складу 291-го полку армії РФ під Роботиним на Запоріжжі. Відповідні відео опублікував журналіст Юрій Бу...