Юрист та ветеран війни Масі Найєм заявив, що не можна диференціювати українських військових залежно від кількості днів, які вони провели в зоні бойових дій, передають Патріоти України.
Найєм прокоментував законопроєкт 3369-IX, де пропонують вибудовувати соціальну політику з урахуванням того, скільки днів військовослужбовець провів на передовій. "Тобто хочуть розділяти бійців на тих, хто був 10 днів, хто 40, хто 60 і хто 120. Але ж це маячня, військові не вибирали, куди їм їхати та на який час", – вважає Найєм.
Він наводить приклад, що є військові, які поїхали на фронт, а на другий день їх поранили. І от ця людина може мати менші соціальні блага, ніж ті, хто провів в зоні бойових дій 120 днів, але не був поранений.
На думку Найєма, в Україні створено забагато рівнів статусів для бійців. "Зараз військові мають умовні 350 різних статусів. Навіщо це потрібно? От учасник бойових дій — це хто взагалі такий? Зараз хочуть зробити ще новий статус захисника й захисниці. Нам вдалося поки збити цей законопроєкт", – додав він.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...