Українські артилеристи інтенсивно опановують американські артилерійські установки М109А6 Paladin.
Кадри з тренування на одному з полігонів показало «Військове телебачення України».
У січні Сполучені Штати зобов’язалися поставити українській армії 18 установок Paladin.
До них також мають надійти 18 машин забезпечення боєприпасами.
Українська армія вперше буде оснащена американськими 155-мм гусеничні самохідними гаубицями М109А6 Paladin.
Наразі Україна вже оснащена 155 гаубицями M109, які надходять з Італії, Латвії, Норвегії, а M109A4BE була закуплена урядом Великої Британії у приватної оборонної компанії OIP Land Systems.
M109A6 Paladin виробляється американським оборонним підрядником BAE Systems.
Paladin надійшов на озброєння армії США в середині 1990-х, надавши модернізовану артилерійську систему з розширеними можливостями в порівнянні зі своїми попередниками.
Ця самохідна артилерійська система на гусеничному ходу, є важливим компонентом армії США. Як покращена версія серії M109, позначення A6 підкреслює переваги в порівнянні з попередніми моделями.
Основним озброєнням самохідної установки M109A6 є 155-мм гаубиця М284 із довжиною ствола 39 калібрів, встановлена в башті на гарматному лафеті M182.
Дальність стрільби при використанні звичайного пострілу становить 24 км, при веденні вогню активно-реактивними снарядами дальність стрільби збільшується до 30 км.
Як додаткове озброєння праворуч на башті самохідної гаубиці змонтовано 12,7-мм кулемет М2. Також САУ мають сучасну бортову навігаційну систему та автоматичну систему керування вогнем.
Російські боти кинулися захищати диктатора Володимира Путіна, який не поїхав на переговори з Україною у Стамбул, за допомогою фейкових статей. Кампанію з «підтримки» Путіна запустила російська ботмережа Матрьошка. Про це у четвер, 15 травня, повідомляє...
Військовий аеродром російської стратегічної авіації в Енгельсі Саратовської області РФ, який зазнав атаки у березні 2025 року, практично спорожнів. Про це свідчать супутникові знімки, передають Патріоти України. Знімки опублікував OSINT-дослідник Бен Р...