Віце-адмірал НАТО розповів про загрозу відразу мільярду людей через підводну "гібридну війну", - The Guardian

Майже мільярд людей у Європі, США та Канаді не можуть почуватися у безпеці через спроби Росії пошкодити численні слабкі місця підводної інфраструктури, зокрема морські вітряні електростанції, кабелі та трубопроводи. Про це пише The Guardian з посиланням на слова заступника командувача Об’єднаним командуванням ВМС НАТО адмірала Дідьє Малетера, передають Патріоти України.

Адмірал пояснив, що від мережі підводних кабелів і труб залежить енергопостачання та зв’язок між Європою та Північною Америкою. Проєктування та будівництво цієї мережі підводних об'єктів на жаль не враховувало ситуацію, що наразі склалася у світі, і не може протистояти "гібридній війні", яку ведуть Росія та інші вороги НАТО.

"Ми знаємо, що росіяни провели низку операцій гібридної війни під водою, щоб порушити європейську економіку, через електрокабелі, інтернет-кабелі та трубопроводи. Всі наші економічні підводні об'єкти знаходяться під загрозою. І я скажу для максимальної ясності: ми знаємо про російські розробки у сфері застосування атомних підводних човнів. Тому ми не наївні, і ми працюємо разом", – наголосив Малетер.

Коментарі адмірала з’явилися після двох випадків ймовірного саботажу на газопроводах у Балтійському морі за останні півтора року – спочатку на "Північних потоках" у вересні 2022 року, а потім на Balticconnector у жовтні 2023 року.

"Попри широкі розслідування, проведені багатьма державами, обидва залишаються нерозкритими, хоча Фінляндія заявила в грудні, що "все вказує на те", що китайський корабель навмисно пошкодив Balticconnector своїм якорем", – йдеться у матеріалі.

За словами Малетера, останнім часом навколишнє середовище змінилося дуже різко, тому більшість об'єктів підводної інфраструктури, яку розробляв приватний сектор, стали надзвичайно вразливими.

"Вони не знали, що така гібридна війна розвиватиметься так швидко. Понад 90% знаходиться під водою. Усі наші зв’язки між США, Канадою та Європою передаються під водою, тому є багато вразливих місць. Це дуже важлива проблема, оскільки стосується безпеки майже мільярда цивільних осіб країн НАТО. Ми повинні бути захищені та надійно забезпечуватись нашою життєво важливою підводною інфраструктурою", – наголосив Малетер.

Побоювання з приводу підводної безпеки настільки зросли, що НАТО знаходиться в процесі створення центру, присвяченого цьому питанню, у британській штаб-квартирі Marcom у Нортвуді, поряд із транспортним центром НАТО.

Приєднання Фінляндії до флоту НАТО минулого року, а зовсім недавно і Швеції, яка стала повноправним членом НАТО в березні, розглядається як важливий крок для забезпечення захисту Балтики та Арктики. Досвід Швеції в обох регіонах збільшить здатність НАТО виявляти та стримувати будь-яку регіональну агресію.

"І коли ми говоримо про агресію, ми, очевидно, думаємо про Росію", – підкреслив Малетер.

Адмірал також додав, що членство Швеції, зокрема, призвело до появи підводних човнів, кораблів протимінної оборони, сил спеціального призначення та швидких і потужних катерів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Росії теплохід протаранив екскурсійне судно (фото, відео)

неділя, 26 травень 2024, 14:56

У Санкт-Петербурзі сталася незвичайна аварія на воді - теплохід протаранив екскурсійне судно. Про це інформує видання Astra, передають Патріоти України. . За даними журналістів, інцидент стався під Ливарним мостом у ніч проти 25 травня. Відомо, що теп...

"8-річний хлопчик здає ДНК, його батько не повернувся з роботи": Максим Галкін відреагував на обстріл гіпермаркету в Харкові (фото)

неділя, 26 травень 2024, 14:15

Зокрема, Галкін розповів, що наслідки такого ракетного обстрілу моторошні, адже це забрало життя невинних людей. Під завалами досі залишилися люди. У фотоблогу Галкін також показав фото маленького хлопчика, який здавав матеріал ДНК. Його тато працював ...