
Російську Федереацію підозрюють у глушінні супутникового сигналу літака, на якому голова міноборони Великої Британії Грант Шаппс повертався з Польщі. Про це з посиланням на джерело в британському уряді ті журналістів, які подорожували з Шаппсом, повідомляє інформагентство Reuters, передають Патріоти України.
Сигнал GPS на літаку було заблоковано протягом близько 30 хвилин в той момент, коли літак пролітав поблизу Калінінградської області Росії. Мобільні телефони не могли підключатися до інтернету, тож літак був змушений використовувати альтернативні методи для визначення свого місцеперебування.
У міністерстві оборони Британії відмовилось офіційно коментувати ситуацію. Співрозмовник відомства в коментарі The Times заявив, що британська авіація має алгоритм дій на випадок подібних збоїв, але вони "створюють невиправданий ризик для цивільних літаків і можуть потенційно загрожувати життю людей".
"Цьому немає жодного виправдання, і це вкрай безвідповідальна поведінка з боку Росії", - зазначив посадовець.
Росія раніше регулярно глушила сигнал на британських літаках, які злітають з авіабази Акротірі на Кіпрі, але з бортами, на яких перебувають британські високопосадовці, таке трапляється рідко, зазначає видання.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...