"Вони працюють на межі можливостей": Голова Нацагентства з держслужби назвала нинішні зарплати чиновників "приниженням"

Наразі зарплати чиновників перебувають у критичному стані. Про це розповіла голова Нацагентства з держслужби (НАДС) Наталія Алюшина, передають Патріоти України.

Зарплатні фонди цього року зменшено в середньому на 20%, а інфляція, за даними Нацбанку, сягає майже 30%. Відтак купівельна спроможність держслужбовців вже знизилася наполовину. «Є посадовий оклад, надбавка за вислугу років і за ранг державної служби. Якщо досвіду державної служби немає, то службовець отримує базовий оклад – від 9 до 12 тис. грн. З премією – до 14-15 тис. У державних службовців нижньої ланки в регіонах, як я казала, ситуація критична», – зазначила очільниця Агентства з держслужби.

На думку Алюшиної, в Україні спотворене суспільне уявлення про сутність державної служби. Попередні уряди йшли у фарватері громадської думки та бачили в держслужбовцях хабарників. «Сподіваюся, війна змінила ці хибні уявлення. Бо всі побачили, що люди на держслужбі працюють на межі можливостей. Вважаю, вони заслуговують мати гідну винагороду за роботу. Це засвідчило би визнання суспільством їхніх зусиль», – зазначила голова Агентства з держслужби.

За словами Наталії Алюшиної, держава не має права бути несправедливою щодо найнятих службовців. Вона визначає їм колосальні кваліфікаційні вимоги, законом обмежує можливість додаткового заробітку, але як роботодавець пропонує неприйнятну зарплату. І фактично цим принижує управлінців, які представляють її інтереси.

Джерело: Главком
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Говорят, умом Россию не понять. Но почему-то самые непонятливые – это сами россияне", - Фурса

п’ятниця, 22 вересень 2023, 0:30

"Жёны военных лётчиков из Энгельса пожаловались на угрозы им и их семьям. Говорят - "не понимаем, при чём тут мы и кто автор угроз". Действительно, а что случилось?" - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", пере...