Вражаюче амбітні плани: Кремль розробив таємний план впливу на країни Балтії

У Росії розробляли стратегію впливу на Балтійські країни до 2030 року, в якій планувалось втягування Литви, Латвії та Естонії назад в орбіту Москви. Про це інформують журналісти "Досьє", передають Патріоти України.

Розроблений довгостроковий план щодо країн Балтії не враховував повномасштабну війну проти України, оскільки у ньому немає жодного згадування про неї.

Для кожної з країн Москва склала план з двох частин — у першій прописані загрози для самої Росії, в іншій викладені стратегії, як їм протидіяти. Кожна мета була внесена у свою сферу та вписана в окремі часові рамки, а саме 2022 рік, 2025 чи 2030.

Головні цілі для Росії в Литві, Латвії та Естонії, як зазначається у матеріалі, це:

  • зберегти найширшу присутність російської в освіті;
  • створювати проросійські організації та впливати через них на населення;
  • протидіяти зносу радянських памʼяток;
  • просувати російський «історичний» наратив;
  • заохочувати місцеві бізнеси виходити на російський ринок.

У Кремлі боялись, що в Литві можуть створити велику військову базу, тому планували протидіяти розгортанню протиповітряної та протиракетної оборони.

У плані Кремля зазначалось, що литовська влада має "визнати потенційні збитки через зростання впливу НАТО у регіоні" і тому прагнутиме співпрацювати з Москвою. Такі ж плани у Росії були на рахунок Латвії та Естонії.

У своїх планах Кремль називав негативним нарощення активності НАТО у регіоні, збільшення чисельності наявних військ, запровадження санкцій та згортання торгівлі з країнами Заходу. Саме це і сталось після повномасштабного вторгнення в Україну у любому 2022 року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...