Останнім часом на хвилі інтересу до ЗСЖ і спорту затребуваність в протеїнових коктейлях істотно зросла. Люди прагнуть швидше обзавестися м'язами, а протеїнові коктейлі сприймаються як обов'язковий елемент для здобуття ефектною атлетичної фігури.
Але результати дослідження, проведеного вченими з Університету Сіднея (Австралія), говорять про те, що «надмірне споживання протеїнових коктейлів може призводити до набору зайвої ваги, депресії і скорочення тривалості життя», передають Патріоти України.
Фахівці відзначають, що вживання занадто великої кількості однотипного білка може погано діяти на організм. Крім того, в протеїнових коктейлях зведено до мінімуму вміст вуглеводів, між тим як дані речовини необхідні для доброго здоров'я і активних метаболічних функцій.
Також вчені констатували, що протеїнові коктейлі містять амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (ВСАА), які не спрямовуються прямо в м'язи, а спочатку потрапляють в кров. При цьому ВСАА зменшують рівень триптофану, необхідного для синтезу серотоніну. Серотонін бере участь в процесах регуляції апетиту і сну, його недолік через зменшення триптофану веде до порушень в механізмах апетиту і сну, психічних розладів, ожиріння. Коли під час експерименту миші отримували від вчених багато ВСАА, тварини починали страждати від надлишку жирової маси і вмирали раніше терміну.
Автори роботи висловилися про те, що хоча ВСАА ефективні для росту м'язів, людина повинна отримувати амінокислоти не тільки з одних протеїнових коктейлів. Організму необхідно різноманітність одержуваних амінокислот, щоб забезпечити оптимальний амінокислотний баланс, підкреслюють експерти. За їх словами, амінокислоти необхідно отримувати з білків в різноманітних продуктах харчування - курки, риби, яєць і декількох видів бобових.
Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...