Останнім часом на хвилі інтересу до ЗСЖ і спорту затребуваність в протеїнових коктейлях істотно зросла. Люди прагнуть швидше обзавестися м'язами, а протеїнові коктейлі сприймаються як обов'язковий елемент для здобуття ефектною атлетичної фігури.
Але результати дослідження, проведеного вченими з Університету Сіднея (Австралія), говорять про те, що «надмірне споживання протеїнових коктейлів може призводити до набору зайвої ваги, депресії і скорочення тривалості життя», передають Патріоти України.
Фахівці відзначають, що вживання занадто великої кількості однотипного білка може погано діяти на організм. Крім того, в протеїнових коктейлях зведено до мінімуму вміст вуглеводів, між тим як дані речовини необхідні для доброго здоров'я і активних метаболічних функцій.
Також вчені констатували, що протеїнові коктейлі містять амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (ВСАА), які не спрямовуються прямо в м'язи, а спочатку потрапляють в кров. При цьому ВСАА зменшують рівень триптофану, необхідного для синтезу серотоніну. Серотонін бере участь в процесах регуляції апетиту і сну, його недолік через зменшення триптофану веде до порушень в механізмах апетиту і сну, психічних розладів, ожиріння. Коли під час експерименту миші отримували від вчених багато ВСАА, тварини починали страждати від надлишку жирової маси і вмирали раніше терміну.
Автори роботи висловилися про те, що хоча ВСАА ефективні для росту м'язів, людина повинна отримувати амінокислоти не тільки з одних протеїнових коктейлів. Організму необхідно різноманітність одержуваних амінокислот, щоб забезпечити оптимальний амінокислотний баланс, підкреслюють експерти. За їх словами, амінокислоти необхідно отримувати з білків в різноманітних продуктах харчування - курки, риби, яєць і декількох видів бобових.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...