"Усе що треба знати про т. з. "анафему" гетьмана Івана Мазепи, що її було накладено на нього 23 листопада 1708 року за наказом московського царя Петра І "Антихриста". Почнемо з того, що за канонами християнства анафемі підлягають лише у двох випадках: або через єресь, тобто відхилення від усталених церковних канонів, або зради своєї Церкви. І на цьому все", - пише журналіст Павло Бондаренко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Але московські попи були слухняними холуями царського режиму, тож застосовували анафему у політиці, що є кричущим порушенням усіх церковних законів. Але якщо цар-батюшка хоче, то закон можна топтати - на цьому московська Церква стояла і стоїть.
Не лише Мазепу попи піддли анафемі з суто політичних мотивів. Під анафему свого часу потрапили ватажки козацько-селянських повстань Іван Болотніков, Степан Разін, Омелян Пугачов. Саме за те, що посміли повстати - не за порушення законів Церкви. Колись митрополит Феогност наклав анафему на усіх мешканців Пскова за те, що ті прихистили князя тверського Олександра й відмовлялися віддати його на розправу "басурманину" - хану Золотої Орди Узбеку.
Московські попи примудрилися відлучити від Церкви навіть Наполеона І Бонапарта, який до православ`я мав такий само стосунок, як морська свинка до свиней і до моря.
Бували й зовсім цікаві речі. Якщо хтось не знав - національного героя росії князя Дмитрія Донського митрополит Кіпріан піддав анафемі за те, що той митрополита наказав побити. У буквальному сенсі. Палицями. Бо митрополит посмів без князівського дозволу до москви в`їхати. Анафему так ніколи й не було знято, що не завадило РПЦ причислити його 2008 року до лику святих.
Саме через політичну вмотивованість акту анафеми гетьмана Івана Мазепи, крім РПЦ жодна інша церква її не визнає. Доповідь закінчив".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...