Все, що потрібно знати про "анафему" Івану Мазепі московськими попами, - журналіст

"Усе що треба знати про т. з. "анафему" гетьмана Івана Мазепи, що її було накладено на нього 23 листопада 1708 року за наказом московського царя Петра І "Антихриста". Почнемо з того, що за канонами християнства анафемі підлягають лише у двох випадках: або через єресь, тобто відхилення від усталених церковних канонів, або зради своєї Церкви. І на цьому все", - пише журналіст Павло Бондаренко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Але московські попи були слухняними холуями царського режиму, тож застосовували анафему у політиці, що є кричущим порушенням усіх церковних законів. Але якщо цар-батюшка хоче, то закон можна топтати - на цьому московська Церква стояла і стоїть.

Не лише Мазепу попи піддли анафемі з суто політичних мотивів. Під анафему свого часу потрапили ватажки козацько-селянських повстань Іван Болотніков, Степан Разін, Омелян Пугачов. Саме за те, що посміли повстати - не за порушення законів Церкви. Колись митрополит Феогност наклав анафему на усіх мешканців Пскова за те, що ті прихистили князя тверського Олександра й відмовлялися віддати його на розправу "басурманину" - хану Золотої Орди Узбеку.

Московські попи примудрилися відлучити від Церкви навіть Наполеона І Бонапарта, який до православ`я мав такий само стосунок, як морська свинка до свиней і до моря.

Бували й зовсім цікаві речі. Якщо хтось не знав - національного героя росії князя Дмитрія Донського митрополит Кіпріан піддав анафемі за те, що той митрополита наказав побити. У буквальному сенсі. Палицями. Бо митрополит посмів без князівського дозволу до москви в`їхати. Анафему так ніколи й не було знято, що не завадило РПЦ причислити його 2008 року до лику святих.

Саме через політичну вмотивованість акту анафеми гетьмана Івана Мазепи, крім РПЦ жодна інша церква її не визнає. Доповідь закінчив".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Він є Іудою по відношенню до ЄС": Юрай Цинтула пояснив, чому стріляв в Роберта Фіцо та згадав Україну

четвер, 23 травень 2024, 22:01

Відмова прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо постачати зброю Україні була однією з головних причин замаху на його життя. Як пише Politico, про це йдеться в ухвалі суду про досудове ув’язнення словацького активіста Юрая Цинтули, який стріляв у Фіцо,...

Усунено ще двох високопосадовців: В Росії триває зачистка топ-військових

четвер, 23 травень 2024, 21:53

У четвер, 23 травня в Росії був затриманий начальник головного управління зв'язку ЗС РФ генерал-лейтенант Вадим Шамарін. Крім нього було заарештовано топ-чиновника міністерства оборони, також незрозуміла доля командувача однієї з армій. Про це повідомл...