Всеукраїнський карантин: Чи контролюватимуть самоізоляцію українців за допомогою телефонів

Раніше заступник міністра внутрішніх справ допустив можливість контролю дотримання громадянами умов карантину через моніторинг мобільних мереж.

Один із найбільших мобільних операторів України «Київстар» не відстежує абонентів, але готовий допомогти Міністерству цифрової трансформації неперсоніфікованою інформацією, яка може бути корисною під час виявлення потенційних вогнищ поширення COVID-19 і для точнішого розподілу медичних ресурсів. Про це повідомила прес-служба компанії, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

«Київстар» відзначає, що не відстежує абонентів. Всі аналітичні моделі з використанням великих даних будуються на базі неперсоніфікованих і зашифрованих даних. «Київстар» дотримується законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних. Зараз «Київстар» звернувся в Міністерство цифрової трансформації з пропозицією допомогти інформацією, яка може бути корисна для виявлення потенційних вогнищ поширення вірусу COVID-19 і для більш точного розподілу медичних ресурсів», - сказано в повідомленні.

У компанії наголосили, що пропозиція міністерству включає в себе надання алгоритмів, які дозволяють визначити кількість абонентів, які приїхали з-за кордону, і їх можливі географічні контакти, і неперсоніфіковані дані про споживання мобільного та інтернет-трафіку, які можуть побічно свідчити про певні поведінкові традиції та звички користувачів, у тому числі можуть свідчити про кореляцію між переміщенням населення і випадками зараження.

Інший оператор мобільного зв'язку - компанія «ВФ Україна», що працює під брендом Vodafone, заявила, що не передає дані своїх клієнтів за межі компанії навіть в умовах карантину. Про це повідомила прес-служба компанії. «Ми в жодному разі не передаємо дані наших клієнтів за межі компанії, оскільки захист персональних даних наших клієнтів - один із ключових пріоритетів Vodafone. Ми дотримуємося українського законодавства і жорстких міжнародних стандартів групи, які є обов'язковими для всіх країн світу, де працює Vodafone», - сказано в повідомленні.

Водночас, в компанії висловили готовність ділитися знаннями та досвідом в аналітиці даних для розробки моделі, яка дозволить оперативно й ефективно реагувати на загрози під час пандемії коронавірусу.

Як повідомлялося, 23 березня заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав, що в міністерстві допускають можливість контролю дотримання громадянами умов карантину через моніторинг мобільних мереж.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Опасный код. Почему с карточек Приватбанка начали пропадать деньги и как их можно вернуть", - журналіст

субота, 15 травень 2021, 17:12

"Клиенты Приватбанка стали все чаще жаловаться на воровство денег с карточных счетов. Банк обвиняют в том, что он проворонил новую мошенническую схему, и не может защитить деньги людей. А финучреждение призывает людей внимательнее относиться к функции ...

З архіву ПУ. "Для меня Усик и Ломаченко ничем не лучше "козлов-провокаторов", которые ведут баранов за собой на бойню", - Борислав Береза

субота, 15 травень 2021, 15:00

Просто не ідеалізуйте людей. Навіть якщо у них є чемпіонський титул або вони добре грають президента в серіалі. "Ну, что? Все высказались по поводу Усика и Ломаченко? Ок. Тогда я подведу итог от себя. Когда-то давно, в детстве, я смотрел документальный...