Всеукраїнський карантин: Чи контролюватимуть самоізоляцію українців за допомогою телефонів

Раніше заступник міністра внутрішніх справ допустив можливість контролю дотримання громадянами умов карантину через моніторинг мобільних мереж.

Один із найбільших мобільних операторів України «Київстар» не відстежує абонентів, але готовий допомогти Міністерству цифрової трансформації неперсоніфікованою інформацією, яка може бути корисною під час виявлення потенційних вогнищ поширення COVID-19 і для точнішого розподілу медичних ресурсів. Про це повідомила прес-служба компанії, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

«Київстар» відзначає, що не відстежує абонентів. Всі аналітичні моделі з використанням великих даних будуються на базі неперсоніфікованих і зашифрованих даних. «Київстар» дотримується законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних. Зараз «Київстар» звернувся в Міністерство цифрової трансформації з пропозицією допомогти інформацією, яка може бути корисна для виявлення потенційних вогнищ поширення вірусу COVID-19 і для більш точного розподілу медичних ресурсів», - сказано в повідомленні.

У компанії наголосили, що пропозиція міністерству включає в себе надання алгоритмів, які дозволяють визначити кількість абонентів, які приїхали з-за кордону, і їх можливі географічні контакти, і неперсоніфіковані дані про споживання мобільного та інтернет-трафіку, які можуть побічно свідчити про певні поведінкові традиції та звички користувачів, у тому числі можуть свідчити про кореляцію між переміщенням населення і випадками зараження.

Інший оператор мобільного зв'язку - компанія «ВФ Україна», що працює під брендом Vodafone, заявила, що не передає дані своїх клієнтів за межі компанії навіть в умовах карантину. Про це повідомила прес-служба компанії. «Ми в жодному разі не передаємо дані наших клієнтів за межі компанії, оскільки захист персональних даних наших клієнтів - один із ключових пріоритетів Vodafone. Ми дотримуємося українського законодавства і жорстких міжнародних стандартів групи, які є обов'язковими для всіх країн світу, де працює Vodafone», - сказано в повідомленні.

Водночас, в компанії висловили готовність ділитися знаннями та досвідом в аналітиці даних для розробки моделі, яка дозволить оперативно й ефективно реагувати на загрози під час пандемії коронавірусу.

Як повідомлялося, 23 березня заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав, що в міністерстві допускають можливість контролю дотримання громадянами умов карантину через моніторинг мобільних мереж.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Нещасна російськощелепна вчителька" вимагає від мами дитини, котра хотіла вчитись українською, "компенсації", - політтехнолог Голобуцький

неділя, 28 лютий 2021, 20:00

"Ви не повірите, але торішня історія міста Глухова "як дитину цькували в школі за відмову співати пісню російською" перейшла в судову площину! Ні, не мама подала до суду. "Нещасна російськощелепна вчителька" вимагає від мами української дитини, котра х...

"Меркель не смотрит русский телевизор, а заботится о своем и европейском здоровье": Журналіст розповів про нові проблеми Кремля

неділя, 28 лютий 2021, 19:58

Путін хоче, щоб Захід був змушений зареєструвати всілякі російські вакцини, незалежно від того, чи пройшли вони визнану світом сертифікацію. На це вказує жвава реакція Пєскова, який на репліку Меркель про те, що ЄС погодилася ввести ковід-паспорта, в я...