Всім українцям затягують паски та заморожують соціальні стандарти, проте юридично грамотних покидьків це не стосується, - експерт

"Звідки в Україні така соціальна нерівність? Давайте подивимося. Максимальна пенсія за законом - не може перевищувати 23,6 тис. грн. Однак є привілейований прошарок спецпенсіонерів, які через суд - домагаються сотень тисяч гривень на місяць для себе, коханих. Як так може бути?" - пише експерт із соціальної політики Андрій Павловський у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Нещодавно вся Україна стала свідком великого скандалу зі прокурорами-інвалідами та їхніми шаленими пенсіями (до речі, досі жоден із них не покараний і навіть не звільнений). Величезні гроші з бюджету Пенсійного фонду України (ПФУ) витрачаються на так звані спецпенсії прокурорам, суддям і т.п., багато з яких оформили собі фіктивну інвалідність.

З бюджету ПФУ в Україні щомісяця витрачається 10 млрд грн на спецпенсії для суддів, прокурорів інших можновладців, які вони призначають собі через суди. Прості українці старшого віку щомісяця отримують копійки, натомість привілейовані пенсіонери від влади - десятки і навіть сотні тисяч… Розмір найбільшої спецпенсії - 390 тис. грн на місяць!

Що характерно, найчастіше цією схемою користуються самі служителі Феміди, які відсудили у ПФУ величезні суми. За законом, судді у відставці отримують довічне грошове утримання з ПФУ. Фактично, це та сама пенсія, однак її розмір сягає 90% від зарплати на тій посаді, де працював суддя-пенсіонер, при чому зарплати рахують з усіма преміями та надбавками. Тому завдяки рішенням колег судді-пенсіонери ставали мільйонерами завдяки перерахунку пенсії. В Україні 3743 судді у відставці отримують середню пенсію в розмірі 100 тис. грн і більше…

Тим часом в Україні для всіх діє формальне обмеження: розмір максимальної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних. Зараз це 23,61 тис. грн.
Проте, десятки тисяч привілейованих спецпенсіонерів від влади це обмеження обійшли - звернулись до суду та зобов'язали ПФУ провести перерахунок, часто заднім числом, у результаті ПФУ доплатив їм мільйони гривень!

Згідно офіційної статистики (на 01.11.2024 р.) 24,6 тис. пенсіонерів отримують спецпенсію розміром понад 23,6 грн, зокрема 4,9 тис. осіб - понад 50 тис. грн. Це судді, прокурори, та інші представники каральних органів. Щомісячно на них витрачають майже 10 млрд грн (у 2024 р. - 119,3 млрд грн).

Цікаво, що міністерка соцполітики Жолнович не згодна з вимогою МВФ обмежити і зменшити надвисокі спецпенсії, вона зазначила, що великі пенсії не будуть урізати: "Нікому нічого не зменшать. Ті, хто мають великі пенсії, отримають на своєму рівні, ми не можемо зменшувати"! В одному з інтерв'ю пані Жолнович зізналася, що "є спецпенсіонери, виплати яким можуть перевищувати 100 тис грн на місяць. Ці пенсії - давня традиція, ними користуються зокрема судді та прокурори. Я не кажу, що вони покидьки. Я кажу, що вони юридично грамотні, та вміють користуватися законом."

Тобто пані міністерка фактично визнала, що під час війни всім українцям затягують паски та заморожують соціальні стандарти, проте юридично грамотних покидьків - це не стосується!".

Джерело: Газета.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Огляд карти бойових дій станом на 21 квітня 2025 року - Злий Одесит

понеділок, 21 квітень 2025, 16:51

Сьогодні 21 квітня. Триває 1153 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Які результати "перемир'я"? . Що сховано у заяві володимира путіна про Великодніє "перемир'я"? . Що зробили РОВ за час "припинення вогню"? Докладніше диві...

Великдень у Росії тепер трактують як ще один День Перемоги. Темний жрець "побєдобєсія" Гундяй вже пояснив, - Ейдман

понеділок, 21 квітень 2025, 15:47

"Наш Великдень "порохом пропах". "Побєдобєсіє" давно замінило в Росії християнство і стало державною релігією. Перед РПЦ стояло завдання якось вписати в нову язичницьку віру старі християнські свята. Рішення знайшлося. Великдень тепер трактують як ще о...