
"Щодо Сирії. Загострення навколо Алеппо – це повернення до призабутої моделі відносин Туреччини й РФ, коли силові ресурси використовують для створення тиску і зміни конфігурації сил перед переговорами", - пише експерт із міжнародної політики Ілія Куса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Анкара хоче завершити війну в Сирії на своїх умовах:
1. Відставка Башара Асада або його політична маргіналізація внаслідок конституційних реформ.
2. Інтеграція підконтрольних бойовиків у політичну систему повоєнної Сирії.
3. Ліквідація курдського автономного анклаву на північному сході й півночі, включно з північним Алеппо.
4. Легітимізація турецької присутності у прикордонні в тій чи іншій формі, наприклад, через розширення прав регіонів для цементування їхнього статусу як одного з головних стейкхолдерів у повоєнній Сирії.
Таймінг обрано зі зрозумілих причин: сирійська армія розслабилася і є слабкою, Росія зайнята Україною, Іран зайнятий Ізраїлем, а "Хезболла" тимчасово зализує рани після ескалації з Ізраїлем і загибелі їхнього керівництва.
Втрата Алеппо поставить Сирію і РФ у найгірші переговорні позиції щодо питань, які цікавлять Туреччину, проте навряд чи це приведе до колапсу російської присутності в Сирії. Далі буде новий виток дипломатії та спроби примусити одне одного до поступок.
Росія давно вже усвідомила, що політично закінчити війну вони не можуть без договірняків із турками, арабами й курдами, тому вони форсували ідею нормалізації відносин між Анкарою й Дамаском протягом останніх двох років. Сам сирійський напрямок для них став другорядним іще 2021-го і, тим паче, 2022 року".
Противник (російські війська) продовжує утримувати позиції вздовж річок Вовча та Солона на ділянці їхнього злитті (район Новопавлівки та на південь від неї), на заході Донецької та на південному сході Дніпропетровської областей України. Водночас російс...
У різних регіонах України можна почути слова, які рідко зустрічаються у сучасній розмовній мові, але мають цікаву історію, одне з таких – "ковбаня". Так називали глибоку яму, западину або велику вибоїну на дорозі чи ґрунті, це слово могло бути знайомим...