Під час військового конфлікту на Близькому Сході Іран, імовірно, збив один із небагатьох рідкісних американських літаків E-3G Sentry. Керівник програм з безпеки Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук в ефірі "24 Каналу" заявив, що влучити в такий літак не так вже й важко, передають Патріоти України.
"З одного боку – це дуже важливий літак, а з іншого – дуже вразливий. Він дуже громіздкий, з величезною "тарілкою", на патрулюванні рухається дуже повільно. Тому це ласа ціль для будь-яких військових. І те, що американці втратили E-3G Sentry на Близькому Сході, – це дуже гучна поразка", – підкреслив він.
Лакійчук нагадав, що E-3G Sentry входить до складу системи раннього попередження та контролю AWACS. Він зазначив, що у росіян є свій аналог – ДРЛВ А-50, створений на базі Іл-76.
Експерт додав, що з початку повномасштабного вторгнення Сили оборони України знищили над Азовським морем і над Краснодарським краєм два літаки ДРЛВ А-50, а ще два літаки були пошкоджені на Таганрозькому заводі.
За словами Лакійчука, після цього росіяни хапалися за голову, оскільки А-50 є тим небагатим ресурсом, який дозволяв їм висвітлювати повітряну ситуацію на великій відстані. Експерт підсумував, що втрата E-3G Sentry є знаковою для американців. За його словами, цей випадок свідчить про те, що США намагаються переконати себе в тому, що вони завоювали панування в повітрі, хоча цього не сталося.
Комарі вважаються одними з найнебезпечніших переносників захворювань і щороку спричиняють сотні тисяч смертей, тому засоби захисту від них залишаються актуальними. Традиційні методи, зокрема спреї та фумігатори, зазвичай використовують хімічні речовини...
Коли гроші потрібні «тут і зараз», перше, що робить більшість - відкриває браузер і бачить десятки пропозицій від мікрофінансових організацій. Усі пишуть про простоту, зручність та переказ на картку. Але за яскравими банерами часто ховається те, про що...