Вибухи на "Північних потоках": Німеччина вивчає причетність Польщі, - ЗМІ

Німеччина вивчає докази, які можуть вказувати, що диверсійна група, причетна до підриву "Північних потоків" у Балтійському морі 26 вересня 2022 року, ймовірно, використовувала Польщу як оперативну базу. У Німеччині припускають, що Польща була центром логістики та фінансування атаки на газопроводи. Про це пише видання The Wall Street Journal, передають Патріоти України.

Слідчі Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини з'ясовують, чому яхта, яка, як вони вважають, була використана для проведення операції, заходила до вод Польщі.

Раніше ЗМІ писали про обшуки у чоловіка, який фрахтував судно "Андромеда", використовуючи підроблений паспорт на ім'я Стафан М. Це судно може бути причетним до вибухів. Німецькі слідчі повністю відтворили двотижневий рейс "Андромеди" і встановили, що вона відхилилася від свого курсу, щоб зайти до польських вод.

Зібрана інформація показує, що яхта пропливла навколо кожного з місць, де пізніше сталися вибухи. Ці докази зміцнили переконання слідства в тому, що "Андромеда" відіграла важливу роль у руйнуванні трубопроводів.

Слідчі дійшли до висновку, що однією з вибухових речовин, використаних в операції, був октоген – безбарвна речовина, яка добре підходить для руйнування підводної інфраструктури.

Німецькі слідчі заявляють, що вони також з'ясовують, чому яхта була орендована за допомогою туристичного агентства, розташованого у Варшаві, яке, за словами знайомих з розслідуванням людей, є частиною мережі підставних компаній, що належать українцям і підозрюються у зв'язках з українською розвідкою.

Офіційні особи Польщі та Німеччини заявили, що польський уряд не був повідомлений щодо розслідування пересування судна "Андромеда" та його екіпажу і дізнався про нього з повідомлень у ЗМІ.

Після того, як з'явилися новини про судно, польська влада звернулася до Німеччини з проханням надати більше інформації. Додається також, що в середині травня обидві сторони провели робочу зустріч.

Польські посадовці запевнили, що їхній уряд не відігравав жодної ролі в організації атак на "Північні потоки".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Заява Макрона - сигнал для РФ: Як країни НАТО реагують на російську загрозу

неділя, 3 березень 2024, 9:23

Під час свого послання до Федеральних зборів 29 лютого російський диктатор путін пригрозив "трагічними наслідками" країнам, які наважаться відправити в Україну своїх військових. "Заговорили про можливість відправки в Україну натівських військових конти...

Раділи, що не видно українських БПЛА: Під Роботиним окупантів з їхнім танчиком наздогнала карма (відео)

неділя, 3 березень 2024, 8:42

Українські військові ліквідували росіян, які перед цим раділи, що їх не помітив наш безпілотник. Українські військові ліквідували солдатів особового складу 291-го полку армії РФ під Роботиним на Запоріжжі. Відповідні відео опублікував журналіст Юрій Бу...