Видобуток нафти може стати збитковим для Росії через санкції, - економіст

Досягнення домовленості між країнами "Великої сімки" (G7) та Австралії про обмеження ціни на російську нафту може завдати її економіці серйозного удару. Зокрема, сам її видобуток може стати збитковим. Таку думку висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олега Пендзин, передають Патріоти України. .

Він зазначив: також це може призвести до того, що РФ не отримуватиме:

  • ані ренти;
  • ані відповідних платежів від видобувних компаній.

Втім, підкреслив економіст, це все стане можливим лише в тому випадку, якщо цінова стеля буде встановлена нижче 50-55 доларів за барель. Адже саме на такий ціновий рівень розраховано російський бюджет. "Якщо буде встановлена ця ціна, то трагедії не буде. Якщо буде нижча ціна – це буде дуже потужний удар", – зауважив Пендзин.

При цьому він наголосив: якщо колективному Заходу вдасться завдати серйозного удару по нафтогазовому бізнесу РФ, її економіка стане "дуже вразливою". Адже вже зараз низка інших галузей-"стовпів" економіки перебуває під санкціями. Зокрема:

  • корисні копалини;
  • алмази.

"По суті, залишився останній дуже серйозний удар – це по нафтогазовому бізнесу. Якщо це вдасться, то економіка Російської Федерації буде дуже вразлива", – сказав Пендзин.

Що передувало

За інформацією Reuters, 3 листопада країни G7 і Австралія попередньо домовилися про встановлення граничної ціни на російську нафту. Очікується, що це станеться наприкінці місяця.

"Коаліція погодилася, що стеля буде фіксованою ціною , що регулярно переглядатиметься, а не знижкою щодо індексованої ціни. Це підвищить стабільність ринку і спростить дотримання вимог, аби мінімізувати навантаження на учасників ринку", – йдеться в матеріалі.

Зі свого боку, держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив: обмеження цін на російську нафту є ключовим способом покарання Росії за повномасштабне вторгнення в Україну з боку G7.

"По-перше, це робиться для того, щоб забезпечити надходження енергії на ринок та задовольнити попит. А по-друге, аби накласти обмеження на здатність Путіна набивати свої кишені доходами від продажу енергії для палива та фінансування війни проти України", – сказав американський. держсекретар.

Джерело: 24 канал
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

На скільки Путіну вистачить старої бронетехніки. Склади вже напівпорожні: залишаються найважчі для відновлення екземпляри. Темпи відправки на фронт падають

субота, 11 травень 2024, 9:40

Основним танком окупантів на фронті замість Т-90, Т-80, Т-72 стає Т-55. На кінець року можемо побачити і Т-34, і навіть Т-26 — зразку 1931 року (первісно англійський Vickers Mk.E). Подейкують кілька сотень або тисяч цих машин ще зберігаються на складах рф

Вторгнення з Білгородщини на Харківщину: ISW назвав стратегічну мету окупантів та як далеко і де саме їм вдалося просунутися у перший день наступу

субота, 11 травень 2024, 8:14

Російські наступальні операції вздовж кордону у Харківській області, ймовірно, мають стратегічну мету привернути і закріпити українські сили на цій осі, щоб уможливити російське просування в інші райони сходу України. Про це у своєму свіжому звіті пише...