За словами керівника безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павла Лакійчука, український підхід значно розширює можливості застосування як радянської, так і західної зброї.
Не варто очікувати, що ATACMS вирішать всі наші проблеми у Криму, тільки комбіноване застосування сил і засобів ураження, тих, які ми маємо, з розумінням можливостей і необхідних умов ефективного використання по кожному виду зброї, дає свій результат. Про це в інтерв'ю Фокусу говорить керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук.
"Мене нещодавно одне закордонне видання прямо допитувало: "ATACMS — це круто? Скажіть, що змінило отримання ATACMS Україною? Якби не ATACMS, що було б з Кримом?". Ні, так не піде. Немає однієї вундерваффе, яка закриває всі наші проблеми", — говорить він. Та пояснює: аби вдарити по військово-морським базам і аеродромом, спочатку пробивається коридор у протиповітряній обороні ворога.
"І навіть такі удари мають комбінований характер. Одним Storm Shadow чи ATACMS його не проб’єш. Спочатку треба приглушити чи задавити систему радіолокації. Тобто злітають МіГ-29 чи Су-27, які запускають ракети AGM. Аби вони не вражали радіолокаційні станції (РЛС), вони вимушені їх вимкнути. І таким чином закрити собі очі. А тоді прилітає по пусковим установкам ракет протиповітряної оборони. Гарну бавовну організовували і Storm Shadow, і ATACMS".
Він наполягає: український підхід значно розширює можливості застосування як радянської, так і західної зброї. "Перший з потоплених кораблів не був крейсер "Москва", до того у Бердянську пішов під воду великий десантний корабель "Саратов". У нього поцілили "Точкою-У". Ніхто ніколи не думав, що таке можливо. ATACMS поцілили російський ракетоносій. Якщо великий десантний корабель — доволі величезна ціль, то цей корвет — маленька. Точно поцілити — треба вміти. Тож наші демонструють і креатив, і майстерність", — говорить він.
Рішення про тимчасову зупинку військової допомоги Україні ухвалювалося безпосередньо за згодою Білого дому і не могло бути ініціативою окремих посадовців. Про це заявив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю LIGAnet, передають Па...
У Росії другий день триває авіаційний колапс: через обмеження у повітряному просторі масово скасовують рейси. Проблеми зачепили кілька міст, включаючи Москву, Санкт-Петербург та інші. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Росавіацію». С...