Українські військові проти російських окупантів використовують вогнеметні дрони-дракони, до яких прикріплюють балончики з термітом — розплавленим металом. Про це повідомляє The New York Times у суботу, 12 жовтня, передають Патріоти України.
Як зазначає NYT, терміт — це розплавлений метал, суміш алюмінію та оксиду заліза, який горить при температурі приблизно 2400 градусів Цельсію. Під час його горіння утворюється «реакція, що робить дрон практично неможливим для гасіння».
«[Терміт] прикріплюють до безпілотників, які проносяться над російськими позиціями, обливаючи ворога палаючим дощем перед тим, як впасти. Полум’я запалює рослинність, яку російські війська використовують для прикриття, і спалює її, наражаючи їх та їхнє обладнання на прямий удар», — зазначає видання.
Журналісти додають, що використання терміту не заборонено міжнародним правом, але застосування запалювальної зброї в цивільних районах заборонено Конвенцією ООН про конкретні види зброї. Українські безпілотники використовуються лише у військових цілях.
Український військовий В’ячеслав, з яким спілкувалися журналісти NYT, розповів, що дрони-дракони допомагають ЗСУ «викурювати» росіян з лісів. За його словами. з моменту прибуття його підрозділу у район Покровська у квітні, військовим вдалося знищити понад 3 тисячі російських військових за допомогою дронів.
Як зазначає NYT, дрони-дракони — це лише невелика частина флоту безпілотників, який швидко зростає. Український військовий додав, що через те, що РФ також планує нарощувати кількість безпілотників, досвідчені пілоти «стають дедалі ціннішими, і їх важче замінити».
Українська інтерв'юерка та блогерка Раміна Есхакзай уперше поділилася, як закрутила роман з військовим, якого нещодавно показала уперше. Так, журналістка у власному проєкті "30" поділилася, що вона познайомилася з обранцем за допомогою звичайного листу...
"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам стра...