Вироки священникам-колаборантам: Московський патріархат можуть заборонити в Україні як ворожу організацію?

Скажу більше, цей вирок дає підстави порушити питання про заборону діяльності Московського патріархату на території України — як ворожої організації. Також постає питання щодо передачі майна Московського патріархату ПЦУ.

За інформацією Запорізької обласної прокуратури, настоятеля монастиря з Мелітополя,який входить до Запорізької єпархії УПЦ (МП), повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

За даними слідства, священнослужитель сприяв утвердженню окупаційної влади на території Мелітопольського району. Крім того, з серпня 2022 року брав активну участь у пропагандистських заходах проти України.

Примітно, що це не перший подібний випадок.

Днями районний суд Кропивницького вперше в Україні виніс вирок екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ МП, митрополиту Іосафу Губеню. Крім того, засудили секретаря цієї установи.

“Фігуранти публічно вихваляли захоплення частини території України та “роздували” міжрелігійну ворожнечу в регіоні на користь країни-агресора”, – йдеться у повідомленні у пресслужбі СБУ.

За даними розслідування, єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха кирила, з яким координував підривну діяльність проти нашої держави.

Варто зауважити, що держава показала свою спроможність до захисту національних інтересів навіть у такій чутливій сфері, як діяльність релігійних організацій на території України. Нарешті притягнуто до кримінальної відповідальності людей, які своїми діями, під виглядом священнослужителів, сприяли російській агресії, розпалювали міжнаціональну ворожнечу. Думаю, що у майбутньому варто чекати ще подібних рішень.

Скажу більше, цей вирок дає підстави порушити питання про заборону діяльності Московського патріархату на території України — як ворожої організації. Також постає питання щодо передачі майна Московського патріархату ПЦУ.

Нагадаю, 1 квітня СБУ вручила підозру колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту УПЦ МП Лебедю. Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід.

Раніше повідомлялося, що одного зі священиків УПЦ МП, якого суд визнав винним у колабораціонізмі, вдалося обміняти на 28 українських військовослужбовців.

Опублікував: Дмитро Снєгирьов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 23 квітня: Вранці прийнято виглянути у вікно і запам'ятати, кого першим побачили на вулиці

четвер, 23 квітень 2026, 7:09

Християни східного обряду відзначають церковне свято 23 квітня на честь мученика Терентія, який відмовився принести жертву язичницьким богам навіть під загрозою тортур. Цей день зазвичай приносить тепло і ясну погоду. За повір'ями, сонце в цю дату вип...

Куми схотіли жити поряд: У престижному передмісті столиці на суміжних ділянках будуються шикарні маєтки для Зеленського, Єрмака Міндіча та Чернишова - ЦПК

четвер, 23 квітень 2026, 5:59

Довкола будівництва чотирьох велетенських маєтків у селищі Козин розгорівся черговий скандал. За даними розслідувань, об’єкти вартістю в мільйони доларів могли призначатися для представників найвищого ешелону влади. . Йдеться про будівництво 4 маєтків...