З архіву ПУ. Буває і таке: Тибетський футбольний клуб знімається з китайської ліги через... високогір’я

Причина цього не криється у фінансах чи політиці, а у місці, в якому клуб проводить домашні матчі.

«Лгаса» стане 17-м професійним футбольним клубом у Китаї, який зніметься з чемпіонатів різних ліг в Піднебесній до початку майбутнього сезону, який відклали через пандемію. При цьому більшість клубів посилаються на фінансові труднощі, повідомляють Патріоти України у червні 2020 року.

.

«Лгаса Ченту», єдиний професійний футбольний клуб Тибету, мусить знятися з третього дивізіону в Китаї. Причина цього не криється у фінансах чи політиці, а у місці, в якому клуб проводить домашні матчі.

«Лгаса Ченту» грав домашні ігри на висоті 3 658 метрів над рівнем моря. Китайська футбольна асоціація відхилила заявку клубу на проведення домашніх матчів у Лгасі, оскільки повітря в Гімалайському регіоні занадто розріджене і бідне на кисень, щоб команди могли змагатися.

Парціальний тиск кисню (той, з яким кисень вдавлюється в легені – приблизно на третину нижчий, ніж на рівні моря). Отож, 20%-30% не акліматизованих людей, здатні захворіти.

У 2007 році FIFA заборонив проводити міжнародні матчі на висоті понад 2500 метрів над рівнем моря, згодом підняв «стелю» до 3000 метрів, але після протестів Південноамериканської конфедерації CONMEBOL заборону скасували в 2008 році.

«Лгаса Ченту» з 2017 року перейшов від аматорів до Ліги 2, тобто третього за силою чемпіонату Китаю. І от тепер така халепа. Федерація ще раніше відмовила клубу грати вдома і матчі проводилися за декілька тисяч кілометрів до Лгаси. Утім, двічі «Лгаса Ченту» зіграла в столиці Тибету. Тоді арбітр припиняв гру кожні 15 хвилин, щоб гравці могли дихати киснем у балончиках.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Было бы неправильно идти на какие-то экономические санкции в ущерб своей же стране, потому что у нас большой объем двусторонней торговли с Беларусью", - політолог Фесенко

середа, 4 серпень 2021, 12:45

"К сожалению, сигналов об ухудшении отношений между Беларусью и Украиной с августа 2020 года было уже много, и с тех пор все движется по нарастающей. Проблем в двухсторонних отношениях становится все больше. Они связаны с внутреннеполитической ситуацие...

З архіву ПУ. "Від деяких речей до цих пір очі на лоб лізуть": Жінка розповіла про життя в Канаді

середа, 4 серпень 2021, 12:00

Немає ідеальної країни. Про це у своєму блозі пише Катерина, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Меня зовут Катя, и всю свою сознательную жизнь я мечтала жить в Канаде. Я осуществила свою мечту: 5 лет назад вместе с мужем мы переехали...