
До катастрофи 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції було ще дві аварії. Як розповів один з ліквідаторів аварії на ЧАЕС, пожежник з Прип'яті Петро Шаврей, одного разу при завантаженні палива зірвався стрижень з паливом і розбив охолоджуючу сорочку, передають Патріоти України.
"Тоді був великий витік радіації. По всій території станції грунт глибиною з метр зняли. Місто Прип'ять мили, машини у нас позабирали. Ми додому прийшли без форми, тому що вона була брудна, йшли в робочому білому вбранні. Тоді всі прилади зашкалювали", – згадав він.
За словами Шаврея, симптоми були такі, як у променевої хвороби: слабкість, нудота, блювота. "Після цієї аварії шість чоловік з однієї бригади померли в клініці, один за іншим. Але нам нічого не говорили", – додав ліквідатор.
Він повідомив, що друга аварія трапилася через півроку в турбінному цеху. "Завантажували ротор і він зірвався, полетів, і стався витік водню. Якби в той момент були зварювальні роботи, то був би вибух, станція б просто ухнула", – стверджує Шаврей.
Російський диктатор Володимир Путін не бажає припиняти війну проти України і висловлює готовність продовжувати військові дії ще щонайменше два роки. Про це йдеться у публікації російського видання "Верстка" з посиланням на співрозмовника, близького до ...
За першу половину 2026 року Україна виконала "план Качки-Кос" лише на катастрофічні 15%. . Це неформальна назва переліку із 10 пріоритетних євроінтеграційних реформ (із фокусом на правосуддя та боротьбу з корупцією), які Київ зобов’язався втілити до ...