З архіву ПУ. Йому неймовірно пощастило: Як врятувався Юдін з групи Дятлова

Коли Юрій Юдін прощався з хлопцями з групи Дятлова, Людмила Дубініна подарувала йому плюшевого ведмедика. Чоловік зберігав його як талісман до кінця життя.

Група Дятлова. Архівне фото.

Єдиний, хто вижив у перевалі Дятлова Юрій Юдін розповів, як його врятувала хвороба. Всю решту життя він присвятив пошукам причини трагедії і просив поховати його поруч із загиблими друзями, передають Патріоти України.

Як пише Газета.ру, Юрій Юдін народився 19 липня 1937 року в селі Табори Свердловської області. Батько, який служив зв'язківцем на фронті, загинув в 1942 році.

У документах Таборінського військового комісаріату глава сімейства Юдіних значиться зниклим безвісти в боях під Воронежем. До родичів незнайдених солдат у роки Великої Вітчизняної війни ставилися з презирством, слово "пропав" прирівнювали до "зрадив".

Проте, Юра старанно вчився, закінчив 10 класів зі срібною медаллю. Ще в школі, на збиранні картоплі, він отримав ревмокардит — клінічний прояв ревматизму, при якому патологічний процес локалізується переважно в серце. До походу з групою Дятлова Юра брав участь в шести походах, в тому числі третьої категорії складності.

Від загибелі Юру врятувала хвороба — у перші дні походу у нього запалився сідничний нерв, через що йому довелося повернутися. "Уже почало сутеніти. Вся затримка через коня. З нами їде Юра Юдін. Він несподівано захворів і йти в похід не може. Там він вирішив для інституту набрати каменів", — записав у похідному щоденнику Юра Дорошенко.

"Поснідавши, частина хлопців на чолі з Юрою Юдіним, нашим відомим геологом, пішла в кернохраніліще, сподіваючись зібрати якісь матеріали для колекції. Нічого крім піриту та прожилок кварцу в породі там не виявилося. Збиралися довго: мазали лижі, підганяли кріплення. Юрка Юдін сьогодні їде назад додому. Шкода, звичайно, з ним розлучатися, особливо нам з Зіною, але нічого не поробиш", — додав Коля Тібо-Бріньоль.

Коли Юдін прощався з хлопцями з групи Дятлова, Людмила Дубініна подарувала йому плюшевого ведмедика. Юрій Юдін зберігав його як талісман до кінця життя. Друзі припускали, що саме тому Юдін так і не одружився, його серце залишилося там, на перевалі Дятлова, де загинула Дубініна. Юрі першому довелося впізнавати тіла загиблих друзів і їхні речі.

"Я вважаю, що одяг і спорядження учасників цілком задовольняли вимогам, що пред'являються до учасників зимових походів. Єдиним недоліком можна вважати те, що група не мала спирту, але це ніякими інструкціями не передбачено", — повідомив він на допиті.

"Потім він все життя мучився, приїжджав щороку 2 лютого в Єкатеринбург на кладовищі до хлопців і зі сльозами говорив: "Я повинен був бути з вами", - згадував Сергій Соргін, один з організаторів робіт з пошуку групи студентів.

Після інституту Юдін був розподілений в Солікамськ, де працював на магнієвому заводі. Там же, в Солікамську, він організував турклуб "Полюс", продовжуючи справу Дятлова; працював заступником голови міста з економіки. Про групу Дятлова він майже нікому не розповідав, багато його співробітників або знайомих не здогадувалися, що він один з учасників тургрупи. Юдін жив відокремленим особистим життям, без дружини і дітей.

У 1971 році за вірну службу заводу чоловік отримав трикімнатну квартиру. Житлоплощу з ним ділили мати, сестра і її дитина. До 1975 року Юдін залишився один. Дізнавшись, що його колезі дали на велику сім'ю двокімнатну квартиру, Юрій Юхимович запропонував помінятися. Угода відбулася. У новопридбаному житлі турист і прожив решту життя.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ переконаний, що Росія не витягне воювати довго

неділя, 18 травень 2025, 23:59

Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що на тривалість війни вплине низка чинників, які вже формуються але приховані для більшості за "туманом війни", передають Патріоти України. "Бачимо, на ...

"Якщо ти українець, вибач. Не стріляй. Я хочу за кордон": Сенегалець розповів, чому плакав, коли його взяли в полон (відео)

неділя, 18 травень 2025, 22:50

Бійці 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» взяли в полон громадянина Сенегалу. Іноземець був у шоці та довго плакав. Він пояснив, що просто хотів до Європи, а потрапив на війну. Про це йдеться у сюжеті Telegraf UA, передають Патріоти У...