З архіву ПУ. "Ты думаешь - в Украине дураков мало?": Небезпечна шахрайська схема з Росії прийшла в Україну через популярний інтернет-ресурс OLX, - фотодокази

Про це розповів один із читачів, який ледь не попався на цю схему.

Українських користувачів торговельного майданчика OLX почали атакувати хакери з Росії, повідомляють Патріоти України у червні 2020 року. Під приводом продажу товару вони дізнаються дані картки покупця, а потім знімають із неї гроші. Про це розповів один із читачів, який ледь не попався на цю схему. Йому вдалося "розколоти" шахрая, який врешті-решт зізнався, що подібними аферами в Україні займаються цілі "офіси" аферистів по кілька сотень людей.

Як діє схема

"У мене в чаті вдома обговорювали нову шахрайську схему на OLX. Один із сусідів майже повівся", – розповів читач.

Схема зазвичай виглядає так:

  1. Людина знаходить товар, домовляється про його покупку через OLX доставку.
  2. Оформляє замовлення.
  3. Через якийсь час продавець каже, що не може активізувати доставку, мовляв, є якісь проблеми.
  4. Потім продавець каже, що сайт OLX йому надіслав повідомлення, що доставка заморожена в зв'язку з тим, що є ймовірність, що аккаунт хотіли зламати зловмисники.
  5. Покупець отримує СМС нібито від OLX, що замовлення заблокували і його просять звертатися в службу підтримки і деактивувати замовлення, щоб отримати гроші назад. При цьому висилають посилання з адресою нібито служби підтримки з чатом (на кшталт olx.ua.help/). Однак це підроблене посилання, яке не має відношення до OLX.ua, а належить зловмисникам.
  6. У цьому чаті шахраї намагаються переконати, що була хакерська атака на аккаунт і "служба підтримки" вирішила перевірити, чи дійсно справжній покупець замовляє товар.
  7. Після цього шахраї вибачаються і виставляють форму для повторного замовлення товару. Однак це і є пастка, і в форму в жодному разі не можна вводити свої дані.

"Мене зупинило те, що я ніколи не спілкувався зі службою підтримки OLX по чату, тільки по емейлу ... і то я встиг внести дані картки, але відразу заблокував. Сьогодні мою картку "промацали" – намагалися зняти невелику суму. Причому, не в гривнях, а в рублях", – розповів читач.

Шахрайство на OLX

Шахрайство на OLX

Хто стоїть за схемою

Читач розповів, що перевірив посилання, яке отримав від зловмисників. Воно веде до сайту, який зареєстрований у Ростові-на-Дону (Росія), а не в США, як у справжнього OLX.ua.

Перевірка шахрайського сайтуПеревірка справжнього сайтуПеревірка шахрайського сайтуЧитач розповів, що вступив із шахраями в переписку і вони зізналися, що дійсно працюють з Ростова. У їх "офісах", які обманюють людей в Україні, по кілька сотень людей. А деякі організації, які дурять росіян, налічують і по 500 осіб.

Фрагменти переписки користувача онлайн-магазину із шахраями

Фрагмент переписки із шахраями

"Ты думаешь в Украине дураков мало?"

Фрагмент переписки із шахраями

Фрагмент переписки із шахраямиФрагмент переписки із шахраямиБудьте обережними!

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...