У мережі нагадали про знакові слова Олександри Узлюк, яка пережила Голодомор. Про цей факт розповіли волонтери на сторінці фонду "Повернись живим" у Facebook, передають Патріоти України 3 березня 2019 року.
"Дай Боже, щоб вони не знали, що таке війна, або, що таке голод". Таке побажання нинішньому поколінню за кілька років до війни на Донбасі залишила Олександра Єгорівна Узлюк", – написали вони.
"Ім'я цієї жінки 1929 року народження не повинно вам про щось говорити. Вона невідома, як і мільйони інших невідомих. Але й унікальна одночасно", – додали волонтери.
Так, спогади Узлюк про Голодомор зберігаються в музеї Меджибізької фортеці в Хмельницькій області. І саме вони – одні з небагатьох про Луганщину. Жінка народилася і виросла в місті Кадіївка (Стаханів), яке зараз окуповане росіянами.
У своїх спогадах, записаних для музею школярами, Олександра Єгорівна згадувала, що під час Голодомору вижити її сім'ї допомогла робота батька. Він був шахтарем і отримував хлібний пай.
"Коли випадково зустрічаєш такі спогади і факти про український Донбасі та його людей, в грудях щемить ще більше, ніж зазвичай. Тому що, в кінцевому підсумку, всі ми, незалежно від віку і походження, хочемо, щоб майбутні покоління не знали, що таке війна", – зворушливо завершили волонтери історію про українку з Донбасу.
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...