Рішення від 11 березня 2020 року про перспективу утворення «консультативної ради» з терористичними організаціями «ДНР»-»ЛНР» насправді не було ініціативою Кучми чи Єрмака. Домовленість щодо «ради» було досягнуто під час перемовин президентів України й Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна в Парижі (Франція). Такого висновку дійшов український дипломат і правознавець, доктор юридичних наук, професор, експредставник президента в Криму Борис Бабін, про це він написав у себе на Facebook, передають Патріоти України.
За його словами, це рішення «було попередньо обговорено та схвалено саме у «нормандському форматі», тобто – між президентами. На зустрічі у Парижі».
«Про що суспільству звісно ніхто нічого з січня по березень не казав», – наголосив він.
«Про погані новини зі Сходу, як завжди, дізнаємося з рук посередників. Спецпреставник голови ОБСЄ на Тристоронній групі в Мінську пані Хайді Грау офіційно повідомила, що протягом он-лайн переговорів 24-26 березня на групі все ж підіймалося питання сумнозвісної консультативної ради з ОРДЛО. Більш того, за формулюванням чиновника ОБСЄ, учасники групи «взяли до відома обговорення проекту консультативної ради в «нормандському форматі». В оригіналі на сайті ОБСЄ ця теза лунає так: «The participants also took note of the fact that the project of the Consultative Council WAS discussed in the «Normandy Format». Це, якщо швейцарський за походженням чиновник не помилився (а таке буває нечасто) означає наступне: рішення від 11 березня про перспективу утворення консультативної ради насправді не було ініціативою Кучми чи Єрмака. Його було, як ми дізнаємося лише наразі, було попередньо обговорене та схвалене саме у «нормандському форматі», тобто – між президентами. На зустрічі у Парижі», – розповів професор.
«Тепер цілком зрозуміло мовчання вищої влади стосовно цієї домовленості за голосних обвинувачень суспільства у бік Кучми та Єрмака», – наголосив він.
Як вважає Бабін, онлайн формат зустрічі 24-26 березня зовсім не означає, що цю раду не було створено, «бо не підписувалися папірці».
«Згідно бюрократичних правил, якщо на переговорах такого рівня щось було «взято до уваги», то це було по суті схвалене. Й ніщо у принципі не заважає цій раді «почати працювати». Зокрема й цілком непублічно», – зазначив дипломат.
«Що ж, на кожну спробу зрадити Батьківщину є знаряддя правомірної протидії. Абсолютно не упевнений, що вийде, але іншого шляху немає», – підсумував Бабін.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...