За часів існування СРСР люди раділи всім оригінальним речам побуту, які лише з’являлися на ринку. Зазвичай ці товари були одноманітними, їх купляла більшість, але усі мріяли про щось більш гарне, передають Патріоти України.
Але бували екземпляри, які могли урвати без особливих проблем лише обрані у спецрозподільниках . То була так звана номенклатура: люди високого партійного або чиновницького статусу, або ті, хто вмів жити": працівників торгівлі, артисти, таксисти і т.п. Розглянемо, що ж в СРСР протягом 1960-80-х вважали показником статусності.
Сервант у СРСР — це не просто меблі, а явна ознака достатку сім’ї та показник рівня життя. Це був ідеальний спосіб зберігати посуд, роблячи це стильно та естетично, за радянськими мірками. Найчастіше в серванті стояли дорогі сервізи або зберігалися коштовності чи сімейні реліквії. Всі мешканці будинку точно знали, що користуватися посудом зі скляної шафи можна лише на свято.
Власне, у тих самих сервантах часто красувалися кришталеві сервізи. Вази, набори фужерів, салатниці та тарілки для святкової вечері. Дорогий посуд спеціально виставлявся напоказ і регулярно протирався від пилу, щоб зберегти новий вигляд. Кришталеві набори для сервірування столу в СРСР були чимось на кшталт священного артефакту.
На початку 70-х років радянські люди могли провести цілий день, а то й більше, у чергах за килимами. Цей предмет інтер’єру, як правило, був у червоно-коричневих відтінках зі складними орнаментами. Їх розміщували не лише на підлозі, як це належить, а й вішали на стіну. Такий незвичайний дизайнерський прийом застосовувався не лише для краси та демонстрації соціального статусу. Для цього були й практичні причини. Наприклад, килим на стіні рятував від холоду, а ще використовувався як шумопоглинач.
Красиві люстри також могли мати далеко не всі. Гордість радянських громадян вдома — люстра «Каскад».
У мережі опублікований відеозапис, на якому демонструється кілька видів продукції одного із найбільших виробників морозива у Росії, передають Патріоти України. Назви морозива мають ксенофобський, расистський та антисемітський характер. Зокрема, на запи...
Після нічної атаки російських військ на Чернівецьку область, в результаті якої загинуло дві людини та є руйнування у місті, священник Православної Церкви України Роман Грищук висловив різку думку щодо причин цього обстрілу. Про це повідомляють Патріоти...