За 40-60 років потому у це важко повірити: Які речі часів тотальних дефіцитів у СРСР вважалися символами достатку в домівці

Заробити достатньо на обстановку свого навіть "подарованої" державою квартири простому громадянину було нелегко. Однак маючи навіть гроші на купівлю омріяного предмету затишку, його треба ще було дістати в магазині, або значно переплачувати у спекулянтів

За часів існування СРСР люди раділи всім оригінальним речам побуту, які лише з’являлися на ринку. Зазвичай ці товари були одноманітними, їх купляла більшість, але усі мріяли про щось більш гарне, передають Патріоти України.

Але бували екземпляри, які могли урвати без особливих проблем лише обрані у спецрозподільниках . То була так звана номенклатура: люди високого партійного або чиновницького статусу, або ті, хто вмів жити": працівників торгівлі, артисти, таксисти і т.п. Розглянемо, що ж в СРСР протягом 1960-80-х вважали показником статусності.

Сервант

Сервант у СРСР — це не просто меблі, а явна ознака достатку сім’ї та показник рівня життя. Це був ідеальний спосіб зберігати посуд, роблячи це стильно та естетично, за радянськими мірками. Найчастіше в серванті стояли дорогі сервізи або зберігалися коштовності чи сімейні реліквії. Всі мешканці будинку точно знали, що користуватися посудом зі скляної шафи можна лише на свято.

Кришталевий посуд

Власне, у тих самих сервантах часто красувалися кришталеві сервізи. Вази, набори фужерів, салатниці та тарілки для святкової вечері. Дорогий посуд спеціально виставлявся напоказ і регулярно протирався від пилу, щоб зберегти новий вигляд. Кришталеві набори для сервірування столу в СРСР були чимось на кшталт священного артефакту.

Килим на стіні

На початку 70-х років радянські люди могли провести цілий день, а то й більше, у чергах за килимами. Цей предмет інтер’єру, як правило, був у червоно-коричневих відтінках зі складними орнаментами. Їх розміщували не лише на підлозі, як це належить, а й вішали на стіну. Такий незвичайний дизайнерський прийом застосовувався не лише для краси та демонстрації соціального статусу. Для цього були й практичні причини. Наприклад, килим на стіні рятував від холоду, а ще використовувався як шумопоглинач.

Люстра «Каскад»

Красиві люстри також могли мати далеко не всі. Гордість радянських громадян вдома — люстра «Каскад».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 10 жовтня. Що цього дня здавна робили українці, аби позбутись хвороб і бід

четвер, 10 жовтень 2024, 7:05

10 жовтня за новим церковним календарем (23 жовтня за старим) - день пам'яті мучеників Євлампія та Євлампії. За старим календарним стилем - день пам'яті мученика Каллістрата і дружини його, а також преподобного Саватія. . Євлампій і Євлампія були брат...

Курск - Злий Одесит

середа, 9 жовтень 2024, 23:55

После некоего инцидента на 67-м арсенале ГРАУ в Брянской области несколько по иному следует взглянуть на динамику событий, которая в ближайшее время может иметь место быть в Курской области. А всё потому, что объект, на котором всю прошлую ночь и даже ...