За чим на території РФ слідкують розвідувальні літаки США: Авіаексперт поділився думкою щодо сигналу Кремлю

Запуски двох рідкісних американських літаків Boeing RC-135 Cobra Ball поблизу російського кордону на Алясці - це попереджувальний сигнал від США про готовність відповісти на ядерний шантаж Росії. Про це розповів авіаексперт Валерій Романенко, передають Патріоти України.

«Ці польоти треба сприймати як попередження. Американці слідкують за ситуацією у РФ, і це один із проявів такого моніторингу ситуації за російськими ядерними силами», — вважає Романенко.

Експерт розповів, що це за літаки і з якою метою використовуються: «Boeing RC-135 Cobra Ball — це спеціалізовані розвідувальні літаки, випуску 1969−70 року, оснащені дуже складним розвідувальним обладнанням. <...> Вони дійсно призначені для патрулювання вздовж російських кордонів, з метою виявлення тестових і перевірочних випробувальних пусків російських ракет».

За словами експерта, ці літаки здатні на дистанціях 400−500 кілометрів відслідковувати траєкторію польоту ракети, визначати її параметри та використовувати цей аналіз для досить точного встановлення місця пуску.

Романенко вважає, що польоти цих літаків були тренувальними, хоча їх дуже рідко підіймають у небо. На його думку, у світлі останніх погроз Кремля про застосування ядерної зброї, таким чином США попереджає Росію:

«У будь-якому разі це попередження від Америки про те, що вона готова, відслідковує ситуацію в Росії та будь-які ворожі рухи в її сторону будуть негайно покарані. <...> Україні нічого з цієї ділянки не загрожує, в сенсі [ядерного] ракетного удару. Бо у Радянському Союзі було два угруповання [ядерних] ракет, які знаходилися в Україні та Білорусі, і воно було націлене на Європу. Інше, на території Росії, — націлене на Сполучені Штати. Тобто з Далекого Сходу запуски по [території] України фактично нереальні», — вважає Романенко.

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Мертві бджоли не гудуть: Російські військові гинуть не лише від ЗСУ, а й від масового пияцтва, - ЗМІ

субота, 1 квітень 2023, 9:05

Стан військової дисципліни в російській армії від початку 2023 року свідчить про те, що в збройних силах процвітає пияцтво. Як стало відомо телеграм-каналу ВЧК-ОГПУ, кількість пригод, злочинів і випадків загибелі російських військових, пов’язаних із вж...

"Вагнеру" стає все скрутніше: Українці відбили втрачені позиції навколо Бахмута, - ISW

субота, 1 квітень 2023, 7:38

Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, свідчать про те, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського (близько 7 км на південний захід від Бахмута), повідомляє Ін...