"Заборонити Булгакова, уявляєте?! Це - диктатура!": Журналіст розповів про зустріч з фаном "русской культуры" в київському метро

"Про метро, Булгакова і вихід із бульбашки. У першому вагоні на Позняках удалося сісти. Сісти я люблю – це дозволяє читати комфортніше, ніж стоячи", - пише журналіст Данило Мокрик на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Дістаю "Полон" Валерії Суботіної, розкриваю на закладеному місці – і тут голос у праве вухо.

– Класиків читаєте?

Дивлюся вправо. Чоловік, років 50+, сіруватої зовнішності, підкресленої запахом чи то дешевого одеколону, чи то легкого перегару.

– В сенсі? – питаю.

– Булгакова читаєте?

На мить подумалося, що він мене впізнав, бачив моє нещодавнє відео про Булгакова і вирішив підколоти. Але розумію, що ні, коли він продовжує:

– Ви ж знаєте, що Булгакова заборонили?

– Ні, – кажу, – не заборонили. Можете купувати, читати, обговорювати, що хочете.

– Та як не заборонили? А що зробили? – дивується.

– Український інститут національної пам'яті визнав його українофобом, ось і все, – пояснюю.

– А чого це він – українофоб? – питається далі.

– Ну прочитайте оповідання "Я убил" і "В ночь на 3-е число". Може, зрозумієте, – кажу. І з твердим наміром повертаюся до своєї книжки, щоб таки нарешті почати читати.

Чоловік з одеколоном/перегаром трохи висне, але ненадовго. Моє пояснення йому явно не заходить і він повертається до своєї реальності. Він суттєво збільшує гучність просто біля мого правого вуха.

– Заборонити Булгакова, ви уявляєте?! Це – диктатура! – звертається він уже не так до мене, як до вагона в цілому.

– Ви чули дзвін, та не знаєте, де він, – кажу йому. І знову намагаюся повернутись до книжки.

– І що, не палять ще книжки Булгакова на вулицях? – ніяк не вгамується він. – Так усі диктатори роблять, книжки на вулицях палять!

– Ні, – кажу, – не палять. Дайте мені почитати.

Він не дає. Навпаки, стає ще трохи гучнішим – і навіть запах одеколону/перегару ніби стає трохи сильнішим:

– Ви оцих задньоприводних захищаєте! Оцих усіх політиків і масонів!

– Господи, та ви не розумієте, про що говорите. Перестаньте бубніти мені на вухо і дайте мені почитати нарешті.

– А от люди зі мною згодні! – каже він.

Я аж піднімаю погляд і окидаю ним вагон. По інший бік мого сусіда справді сидить якийсь ще старший, уже сивий чоловік і схвально киває:

– Булгаков у Києві народився, а тепер його українофобом зробили!

Мені раптом відпадають будь-які аргументи. Я думаю про те, що от я тут сиджу з розкритою книжкою спогадів української військової про російський полон, про російські знущання і тортури, а поруч зі мною – персонажі, які досі не можуть витягнути з рота російського прутня.

Я встаю і відходжу далі по вагону. Краще вже читати стоячи, ніж слухати це все далі.

– Тільки диктатори забороняють книжки! А всі диктатори закінчують однаково – як Каддафі! – гукає він ще мені навздогін.

Потім мені вже не чути – я відходжу достатньо далеко. Але чую, що розмова там далі триває. І думаю про те, що я от можу вийти із зони досяжності цього дискурсу і того чи то одеколону, чи то перегару, але вони ж із реальності нікуди не дінуться. Вони тут, зовсім поруч. І хтозна, скільки їх таких, що живуть у світі спотвореної інформації, загальних суджень і латентного схиляння перед російською культурою…

Повертаюся до своєї книжки. "Нас знову ведуть фотографувати. Примушують роздягтися. Погрожують, що примусять мене саму зрізати тризуб з правої руки", – пише Суботіна".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Огляд карти бойових дій за 13 червня 2024 року - Злий Одесит

четвер, 13 червень 2024, 19:32

Сьогодні 13 червня. Триває 842 доба повномасштабної війни. Росіяни вважають, що до кінця літа можливо захопити Часів Яр. . Найбільшу активність окупанти демонструють на Покровському напрямку – 25 атак за сьогодні, з яких дев’ять іще тривають. . Також в...

Удар HIMARS по Криму. ЗСУ зачищають ППО РФ. Почалася підготовка до F-16 - Снєгирьов

четвер, 13 червень 2024, 16:20

Сили оборони знову атакували ворожі цілі. Цього разу групового ракетного удару завдали у ніч на 12 червня по одному ворожому зенітному ракетному дивізіону С-300 неподалік Бельбека, а також двох ЗРК С-400 поблизу Бельбека та Севастополя. Як повідомили у...