Після низки заяв керівництва держави про те, що перемога України у війні можлива цього року, ситуацію прокоментував військовий експерт Олександр Коваленко. Про своє бачення обстановки він розповів в коментарі для ТСН.ua, передають Патріоти України.
Він відповів на наступні питання:
"Мир ніколи не прийде і до цього треба морально готуватись, - каже Олександр Коваленко. - Навіть після перемоги загроза від Росії буде існувати. Навіть якщо вона визнає капітуляцію та почне виплачувати репарації, буде велика загроза диверсій, інформаційних атак, активізація російської агентури в Україні для дестабілізації ситуації. Загроза буде постійно. Вони (росіяни – Ред.) завжди будуть готуватись до нової війни".
До цього експерт додає: "Я повністю погоджуюсь, що наша перемога – це повернення до кордонів 1991 року. І нічого інакшого не може бути. З іншого боку я не зовсім погоджуюсь щодо строків цього миру, але у міністра оборони значно більше інформації, ніж у мене. Він володіє значно більшим об’ємом і з цього робить висновки. Якщо аналізувати інформацію саме з тих джерел, звідки беру я, то є великі сумніви, що перемога буде саме у 2023 році. Ймовірніше – у 2024, не раніше. По-перше, це – ресурс, необхідний для звільнення територій. Того ресурсу, яким ми володіємо, його не достатньо для повного звільнення територій. Особливо, коли кажемо про території, які були окуповані з 2014 року на Донеччині та Луганщині. Це дуже серйозні лінії оборони, які потрібно протягом тривалого часу знищувати, пробивати. Для цього потрібний досить серйозний резерв. Якщо казати про звільнення тимчасово окупованого Криму, то це може зайняти до півроку, плюс-мінус декілька місяців. Але спочатку треба вийти до адміністративної межі Криму, а потім розпочинати його деокупацію. Тобто це вже не 2023 рік. Тому я не бачу перспективи закінчення війни у 2023 році".
При цьому Олександр Коваленко каже, що темпи постачання зброї в Україну збільшились.
"Ми можемо спостерігати, що збільшились темпи, обсяги та номенклатура озброєння, яке нам постачають. Більше того, змінилась технічна та технологічна складова цього озброєння. Тобто воно стало більш сучасним. Останній пакет допомоги має в своєму складі таку систему ППО як C-UAS. Це експериментальний засіб ППО для боротьби з БПЛА, дронами та іншими цілями. Навіть в США їх немає в достатній кількості на озброєнні, але їх передають Україні. Ми зараз бачимо, як змінюється саме якісна складова озброєння. Кількість, якість, звісно, впливає на ефективність дій ЗСУ", - резюмував експерт.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...